ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Кам'янеччині порушують виборче законодавство

З найпомітніших -перешкоджання роботі журналістів, залякування потенційних кандидатів і агітація в навчальних закладах
Depo.
28 вересня 2015 20:20
ФОТО: depo.ua
На Кам
На Кам'янеччині порушують виборче законодавство

Опблок не пустив на конференцію журналіста, на членів "Батьківщини" здійснювався тиск, а "За конкретні справи" агітували викладачів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію ГМ ОПОРА.

Отже, збори Кам'янець-Подільської районної організації політичної партії "Опозиційний Блок" виявилися закритими для ЗМІ. Журналістку "Точки ОПОРИ" не пустили на збори. На прохання пояснити причини такого рішення керівник осередку Віра Коваль зазначила: "У нас будуть свої ЗМІ. Ми вас не повідомляли".

"Таке порушення ЗУ "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", - нагадує ОПОРА, - передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років."

А під час конференцій, Кам'янецьких районної і міської, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Микола Жоган повідомив, що на потенційних кандидатів від місцевих осередків чинився тиск, їх та членів їхніх сімей залякували, внаслідок чого шість чоловік відмовилися йти на вибори.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, перебуваючи на Кам'янеччині, член партії "За конкретні справи" Галина Герега  відвідала національний університет ім. І.Огієнка і за її участі відбувся круглий стіл "Екстремізм в Україні". Учасниками заходу були викладачі, студенти та члени партії "За конкретні справи". Загалом близько 100 осіб. Пізніше пані Галина відвідала й інші навчальні заклади міста.

З огляду на це ОПОРА нагадує потенційним кандидатам, що відповідно до ЗУ "Про місцеві вибори" кандидатам, які займають посади  в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв'язку, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Про хід виборчої кампанії в області читайте на сайті Depo.Хмельницький.