На Ізяславщині в лісах живуть сотні зайців і косуль, десятки кабанів і лисиць, а також лосі (ФОТО)

Лісівники збільшують чисельності всіх видів мисливських тварин, підгодовуючи їх

Програмою ведення мисливського господарства ДП "Ізяславський лігосп" передбачено подальше збільшення чисельності всіх видів мисливських тварин, повідомляє Depo.Хмельницький.

За даними прес-служби місцевого лісгоспу в угіддях налічується 6 лосів, 54 кабани, 220 зайців-русаків, 224 козулі та 18 лисиць.

За підприємством закріплено 17200 га мисливських угідь. Це зобов'язало весь колектив мисливської служби проводити і організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження і примноження тваринного світу.

"З метою прискорення виконання програми ведення мисливського господарства на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів'я диких свиней. Ці роботи були започатковані ще в 2005 році. Тоді спочатку побудували вольєр площею 3,5 га, де поселили декілька диких тварин, завезених з мисливських господарств Хмельничини й Тернопільщини," - розповідають лісівники.

Згодом із збільшенням поголів'я вольєр розширили до 10 га. Зараз чисельність диких свиней у вольєрі складає 57 особин без врахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя було випущено 56 диких кабанів.

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими основний біотехнічний захід - підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того, щоб в екстремальних умовах рятувати звірів від голоду.

Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди - з 1 по 30 листопада, коли викладається 25% добової норми кормів, другий період - з 1 по 30 грудня - викладається 50% добової норми кормів. Третій період - з 1 січня по 10 лютого - викладається повна добова норма кормів.

Для підгодівлі тварин в зимовий період працівники мисливської служби торік заготовили 25 тонн зерновідходів, 14 тонн коренеплодів, а також в необхідній кількості заготовлено сіна, гілячкових віників з верби, ліщини. На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 350 тис. грн.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди - годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Нагадаємо, дичина й на Шепетівщині ласує коренеплодами, листяними пучками, сіном, зерновими відходами з зернами ячменю, пшениці, вівса.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький