ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

На Ізяславщині намагаються врятуватися від "африканки"

В районі працюватимуть пости на дорогах, що ведуть на Рівненщину

Depo.
19 червня 2017 16:25
ФОТО: depo.ua

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту РДА.

Планували невідкладні заходи з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію.

Причиною тому є погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні.

За словами в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрія Воленюка, в Україні зареєстровано 76 випадків виникнення африканської чуми свиней, зокрема, останій випадок у сусідній з Ізяславським районом Рівненській області (с.Цурків, Здолбунівського району).

На Ізяславщині вирішили продовжити роботу мобільних груп за участю працівників поліції та спеціалістів Держпродспоживслужби з метою недопущення перевезення живих тварин та продукції тваринництва без відповідних супровідних документів, зокрема, на автодорогах населених пунктів, що межують з Рівненською областю.

Заборонили й торгівлю на ринках живими свиньми без відповідних супровідних ветеринарних документів та реалізацію м'яса і м'ясопродуктів, що не пройшли ветеринарно-санітарну експертизу, зокрема, в населених пунктах с.Плужне та с.Кунів.

Акцентували увагу на необхідності проведення більш активної роз'яснювальної роботи із суб'єктами підприємницької діяльності, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням і реалізацією продукції з них щодо недопущення завезення тварин і продукції з областей, де реєструється африканська чума свиней.

Рекомендували також посилити заходи з біобезпеки свиногосподарств та забезпечити постійну роботу свиногосподарств в "закритому" режимі (не допускати потрапляння на територію свиногосподарств сторонніх осіб, диких та безпритульних тварин). Забезпечити постійне функціонування дезбар'єрів, дезкилимків та санпропускників в свиногосподарствах. Забезпечити всіх працівників необхідним спецвзуттям та спецодягом, його вчасним пранням та дезінфекцією. Не приймати на роботу працівників для обслуговування свиноферми, які утримують у власному домогосподарстві свиней. Проводити поточну дезінфекцію приміщень свинарників з підтвердженням якості дезінфекції лабораторними дослідженнями та дератизаційні заходи (знищення мишовидних гризунів) на території свиногосподарств.

Окремо йшла мова й про недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження у невстановлених місцях, забезпечення обліку свинопоголів'я в особистих підсобних господарствах населення.

Збираються і посилити боротьбу з безпритульними тваринами на території населених пунктів.

Нагадаємо, в області навесні провели більше 300 перевірок щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог, аби не допустити збудник "африканки".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері