На Ізяславщині намагаються врятуватися від "африканки"
В районі працюватимуть пости на дорогах, що ведуть на Рівненщину
- Хмельницький
-
19 червня 2017 16:25

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту РДА.
Планували невідкладні заходи з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію.
Причиною тому є погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні.
За словами в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрія Воленюка, в Україні зареєстровано 76 випадків виникнення африканської чуми свиней, зокрема, останій випадок у сусідній з Ізяславським районом Рівненській області (с.Цурків, Здолбунівського району).
На Ізяславщині вирішили продовжити роботу мобільних груп за участю працівників поліції та спеціалістів Держпродспоживслужби з метою недопущення перевезення живих тварин та продукції тваринництва без відповідних супровідних документів, зокрема, на автодорогах населених пунктів, що межують з Рівненською областю.
Заборонили й торгівлю на ринках живими свиньми без відповідних супровідних ветеринарних документів та реалізацію м'яса і м'ясопродуктів, що не пройшли ветеринарно-санітарну експертизу, зокрема, в населених пунктах с.Плужне та с.Кунів.
Акцентували увагу на необхідності проведення більш активної роз'яснювальної роботи із суб'єктами підприємницької діяльності, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням і реалізацією продукції з них щодо недопущення завезення тварин і продукції з областей, де реєструється африканська чума свиней.
Рекомендували також посилити заходи з біобезпеки свиногосподарств та забезпечити постійну роботу свиногосподарств в "закритому" режимі (не допускати потрапляння на територію свиногосподарств сторонніх осіб, диких та безпритульних тварин). Забезпечити постійне функціонування дезбар'єрів, дезкилимків та санпропускників в свиногосподарствах. Забезпечити всіх працівників необхідним спецвзуттям та спецодягом, його вчасним пранням та дезінфекцією. Не приймати на роботу працівників для обслуговування свиноферми, які утримують у власному домогосподарстві свиней. Проводити поточну дезінфекцію приміщень свинарників з підтвердженням якості дезінфекції лабораторними дослідженнями та дератизаційні заходи (знищення мишовидних гризунів) на території свиногосподарств.
Окремо йшла мова й про недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження у невстановлених місцях, забезпечення обліку свинопоголів'я в особистих підсобних господарствах населення.
Збираються і посилити боротьбу з безпритульними тваринами на території населених пунктів.
Нагадаємо, в області навесні провели більше 300 перевірок щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог, аби не допустити збудник "африканки".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка
- 11:08Майже пів сотні дронів збили сьогодні над Хмельниччиною, - ОВА
- 10:39 Цієї ночі Хмельниччина була в епіцентрі ворожих повітряних атак
- 12:08Хмельничанин, бажаючи похизуватися перед подругою, підірвав гранату у квартирі
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"