UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Ізяславщині масово всихають соснові насадження

На сполох забили Ізяславські лісівники

На Ізяславщині масово всихають соснові н…

Останнім часом різко погіршився стан лісових насаджень в Ізяславському районі, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ОУЛМГ.

Все більше і швидше починають всихати соснові насадження. У держлісфонді ДП "Ізяславський лісгосп" соснові насадження становлять близько 60% від загальної площі, і таке явище є небезпечним не тільки з погляду втрати деревини, а й ефективного виконання всіх екологічних функцій лісу, що веде до екологічної катастрофи.

Днями спеціалісти провели обстеження об'єктів природно-заповідного фонду, які перебувають у підпорядкуванні лісгоспу та в зоні діяльності національного природного парку "Мале Полісся".

Комісія обстежила понад 374 га насаджень природо-заповідного фонду і виявила процес всихання хвойних насаджень на фоні кліматичних змін та зміни рівня грунтових вод.

"Під впливом еколого-кліматичних факторів відбувається розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які є носіями збудників дереворуйнівних грибів, що призводить до трахеомікозу хвойних. Виявлено куртини сухих дерев сосни площею до 0,5 га, повнота життєздатних дерев становить до 0,1 га. На деревах виявлено верхівкового короїда середньої та високої ступені заселення. Крім того дерева пошкоджені великим сосновим лубоїдом, синьою сосновою златкою, короїдом-стенографом. В місцях поширення личинкових ходів шкідників наявні ознаки збудників "синяви". Процес всихання - в стадії активного розвитку. За рахунок існуючих осередків всихання та утворення великих кількостей нових похідних осередків відбувається збільшення площ", - кажуть лісівники.

У результаті обстеження виявлено 349,3 га насаджень, які потребують заходів з поліпшення санітарного стану.

Нагадаємо, лісівники Хмельниччини відновили понад 50 тис. га лісу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"