На Хмельниччину надійшло 7000 доз вакцини проти сказу

У хмельницьких лікарнях з'явилась вакцина від сказу
Depo.
11 серпня 2016 09:35
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччину надійшло 7000 доз вакцини проти сказу
На Хмельниччину надійшло 7000 доз вакцини проти сказу

Ще кілька місяців тому у місцевих травмпунктах щеплень від сказу не робили. Тварини кусали, а препарату не було, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Всім".

"Вакцинація зрушилась з місця, - розповідає керівник департаменту охорони здоров'я Яків Цуглевич. – Близько п’яти днів тому ми отримали 7000 доз вакцини проти сказу. Цієї кількості до кінця 2016 року достатньо. Розподіл між лікувальними закладами відбувався за заявками. Скільки область замовляла, стільки й видали. І взагалі вакцини почали поступати. На селекторній нараді з МОЗ зазначили, що до кінця місяця ми повинні отримати всі вакцини, окрім БЦЖ. Цю вакцину мають доставити на вересень місяць".

Начальник управління охорони здоров'я Борис Ткач пояснює: "Раніше вакцини закупляли за кошти міського бюджету. Лише цьогоріч у травні купили 100 доз у дорослу та 40 доз у дитячу травматології. Адже ризик захворіти йде однаково для всіх. Тепер надійшли поставки за державний кошт. Вчора міський травмпункт отримав 1400 доз на загальну суму 364 тисячі гривень, а дитяча травматологія – 500 доз. Звертаються досить часто. Часом і ті, кого просто подряпала скажена тварина. Хоча сказ передається лише зі слиною. У дитячому травмпункті таких пацієнтів більше. За останні півроку звернулось 170 дітей, з яких провакцинували 140".

Вакцини зберігають спеціальному холодильнику при температурі +5 градусів, згідно вимог МОЗ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та