На Хмельниччині знову зруйновано архітектурну пам'ятку

На цей раз її зруйнували свідомо, аби відреставрувати як слід
Depo.
26 квітня 2016 18:43
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині знову зруйновано архітектурну пам
На Хмельниччині знову зруйновано архітектурну пам'ятку

Частину старовинного будинку на вулиці Подільській у Хмельницькому, яку після часткової руйнації неправомірно ремонтували комунальники, знову демонтували, Depo.Хмельницький з посиланням на Є.

Ще у лютому від будинку відвалилася цеглина і ледь не впала на перехожого. Працівники ЖЕКу почали будинок ремонтувати, аж потім з'ясувалося, що це пам'ятка архітектури. Начальник експлуатаційної контори стверджував, що ніяких відповідних документів він не має, крім того у місті немає органу, який би опікувався пам'ятками.

За такі дії начільнику ЖЕКу №2 Вадиму Дудару міський голова виніс догану. Потім покарання зняв.

Сьогодні на Проскурівській знову можна побачити техніку. Арку, що тоді ремонтували знову розвалили. Будуть відновлювати початковий вигляд. "Ми знову все перебудовуємо. Коли попередній раз відремонтували арку, нам сказала, що не так і що ми взагалі не мали права туди лізти. Зараз ми найняли спеціалістів, які мають точно відновити фасад будинку яким він був раніше", – каже Вадим Дудар.

В місті й досі немає установи, яка має слідкувати за охороною пам’яток архітектури. Є тільки обласного рівня. Після інциденту останні надіслали перелік будинків, які є пам’ятками архітектури до міського управління ЖКГ. Та там кажуть, що про список не чули і не бачили. І щоб знов не "нарватися" на догани, знайшли потрібний перелік в інтернеті.

Відновлювати фасад старовинного будинку будуть за фотографіями. Працюватимуть кілька днів. Аби повернути пам'ятці початковий вигляд, спочатку вимурують арку, а потім й фронтон за нею.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький