На Хмельниччині завищували вартість пального на АЗС

Антимонопольники оштрафували нафтотрейдерів
Depo.
3 липня 2016 15:50
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині завищували вартість пального на АЗС
На Хмельниччині завищували вартість пального на АЗС

Одразу 6 трендів потрапили під штафні санкції за необгрунтоване підвищення ціни на пальне, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на офіційний сайт обласноговідділення АМКУ.

"Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПАТ "Укрнафта" (бренд "Укрнафта") (м. Київ), ТОВ "Айас" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy") (м. Харків) та ТОВ "ТК-Фаро" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy") (м. Харків) на 408 тис. грн загалом за антиконкурентні узгоджені дії," – пишуть у відомстві.

Ці підприємства продають в роздріб високооктанові марки бензинів, дизельне пальне та скраплений газ в якості моторного пального.

Впродовж І півріччя минулого року одночасно підвищувалися та падали роздрібні ціни на скраплений газ та дизельне пальне, що реалізували на АГЗС та АЗС ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Айас" та ТОВ "ТК-Фаро".

Аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ та дизельне пальне свідчить, що відпускні ціни змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

"Кожне підприємство повинно формувати ціни, виходячи із показників власної господарської діяльності. Проте в даному випадку зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування. Таким чином, при наявності різних витрат, обсягів реалізації та рівня закупівельних цін на скраплений газ та дизельне пальне, ці підприємства встановлювали на однаковому рівні, - повідомив голова Відділення Віталій Олуйко. – Така поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку. Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов’язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об’єктивно виправданих на те причин."

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та