На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"

Міжнарожний волонтерський табір, що працював у Меджибіжській фортеці, добіг кінця
Depo.
7 серпня 2016 10:46
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"
На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"

Міжнародний волонтерський табір завершив роботу в ДІКЗ “Межибіж” , повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт mezhibozh.com.

Впродовж двох тижнів молоді волонтери з європейських країн брали участь в археологічних дослідженнях і водночас, проживаючи у Меджибожі, пізнавали історію та сучасне життя України.

Тут об’єдналися молоді люди з Англії, Чехії та Туреччини. Вони допомагали археологам у нелегкій роботі: розкопках місця перебування первісної людини поблизу Меджибожа. А вечірній час був присвячений екскурсіям історичними місцями Меджибожа та Подільського краю, знайомству з фактами багатогранної, часто драматичної – але надзвичайно багатої на події історії України та її пам’ятками.

На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"  - фото 1

“Я полюбив Меджибіж. Він дуже відрізняється від інших місць своєю природою і пам’ятками. Мені дуже сподобалась археологічна праця, адже я у цей час знайшов деякі давні артефакти”, - каже волонтер з Туреччини Фаті Айбар.

На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"  - фото 2

Чех Міхал Зікмунд висловлює захоплення меджибізькою старожитністю: “Я два тижні прожив у цьому незвичайному місті з багатою історією. Враження на мене справили руїни старовинного костелу, де бачився з своєю коханою Тадеуш Костюшко, місця, де зародився всесвітній хасидизм. Меджибіж сьогодні невеликий, але тут відбувалося дуже багато видатних подій”.

На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"  - фото 3

“Мені цікаво було дізнатися не тільки про історію України, але й про її культуру, її традиції. Щодня я куштував нову місцеву їжу, зокрема борщ. Також в Меджибізькій фортеці є вражаючі музеї, які розповідають про історію України. Я вже був в Україні до цього – але не мав такого досвіду місцевого життя. Я стовідсотково рекомендую всім побувати тут”, - ділиться враженнями англієць Алек Ньютон.

На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"  - фото 4

Організаторами волонтерського трудового табору “Середньовічний бастіон 2016” виступили Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” і Львівська молодіжна громадська організація “Union Forum”. Безпосередню допомогу у проведенні табору, а також допомогу в якості перекладачів надавали Марта Мураль і Аліна Мулик, яким Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” висловлює щиру вдячність.

На Хмельниччині завершився "Середньовічний бастіон 2016"  - фото 5

Археологічні та волонтерські програми сезону 2016 року у Меджибізькій фортеці тривають далі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та