На Хмельниччині зареєстрували 30 випадків хвороби Лайма

У кам’янчан, яких вкусив кліщ, діагностують хворобу Лайма
Depo.
5 липня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині зареєстрували 30 випадків хвороби Лайма
На Хмельниччині зареєстрували 30 випадків хвороби Лайма

Навіть якщо людина сама дістане кліща з тіла, то їй все одно потрібно звернутися до медиків та здати аналізи, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу
Кам’янець-Подільської міської ради.

Лише цього року до медиків звернулися вже 30 кам’янчан, 10 з яких – діти.
При цьому кількість пацієнтів, у яких після укусу кліща, виявлено хворобу Лайма, порівняно з минулими роками, зросла.

"Раніше до лікаря зверталися в основному в березні-квітні та восени, а сьогодні – з березня по листопад, - констатує лікар-інфекціоніст міської поліклініки Інна Гайсенюк.  - Кількість "хворих" кліщів теж збільшується, хоча який відсоток від "здорових" - невідомо. Адже в Кам’янці-Подільському подібних досліджень не проводилося. Тим не менше зі 100% тих, хто звернувся до інфекціоніста, у 50% виявлено хворобу Лайма. 2014 року це в семи осіб, в 2015-му – в п'ятнадцяти".


Медики кажуть, що обов’язково після укусу кліща потрібно звернутися до лікаря і бажано через 20 днів здати аналіз у приватній лабораторії на виявлення антитіл до бореліозу. Робитимуть його ще вісім днів. За цей час варто пройти курс профілактичного лікування. Якщо є можливість – здати самого кліща на аналіз, який проводиться у Хмельницькій лабораторії особливо небезпечних інфекцій.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та