UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині за нелегальних швей підприємець сплатить чи не півмільйона гривень

Власник швейного виробництва поплатився "копійкою" за використання праці чотирьох офіційно неоформлених працівників

На Хмельниччині за нелегальних швей підп…

Про це інформують в управлінні Держпраці області, передає Depo.Хмельницький.

Інспектори праці провели інспекцію і виявили порушення на виробництві з пошиття одягу. Хмельницьке приватне підприємство оштрафували на 446 тисяч 760 грн за використання праці чотирьох офіційно неоформлених працівників.

На момент відвідування у швейному цеху перебували дев'ять осіб. П'ять із них - на навчанні, згідно договору про стажування від центру зайнятості.

Щодо інших чотирьох працівників - одна працівниця працювала декілька днів у швейному цеху та була допущена до роботи без укладання будь-яких договорів. Із трьома працівниками, які виконували роботи з пошиття одягу були укладені цивільно-правові договори, які носили усі ознаки трудових відносин. Також надані примірники угод у своєму змісті не мали жодних конкретних норм та пунктів, статей, які б передбачали, що сторони при укладенні такого правочинну керувались саме відповідними нормами, статтями чи розділами нині діючого Цивільного Кодексу України. Аналогічним чином вищевказані документи не мали у змісті жодного посилання (твердження погодженого обома сторонами) щодо того, що сторони укладаючи їх не керуються нормами нині чинного трудового законодавства України.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.265 КЗпПУ за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Так, суб'єкту господарювання доведеться сплатити 446 тисяч 760 гривень.

Нагадаємо, минулого місяця оштрафували такого ж ділка - власник швейного цеху використовував працю найманих працівників, шестеро з яких не були оформлені на роботу офіційно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook