На Хмельниччині відмінили "чумовий" карантин

Після спалаху африканської чуми свиней на Дунаєвеччині зняли карантин
Depo.
13 липня 2016 13:26
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині відмінили "чумовий" карантин
На Хмельниччині відмінили "чумовий" карантин

З села Гірчична, де були зафіксовані факти зараження свиней африканською чумою вчора, 12 липня зняли карантин, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Ділові Дунаївці".

 Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Дунаєвецькій райдержадміністрації на шість місяців з дня зняття карантину затвердила кілька обмежень, а саме -  вивезення свиней та сировини, продуктів від їх забою за межі Дунаєвецького району у межах Хмельницької області здійснювати за погодженням з головним управлінням Держпродспоживслужбою в Хмельницькій області, а за межі області – з Держпродспоживслужбою України; у карантинній зоні (с. Гірчична), у зоні захисту (с. Дем’янківці, с. Іванківці та с. Слобідка Гірчичанська ) заборонити продаж свиней на ринках та заборонити закупівлю господарствами свиней у населення.

Також власникам домогосподарств села Гірчична дозволено розводити свиней через шість місяців з часу зняття карантину. Окремо заборонено надання торгівельних місць особам, що здійснюють продаж (реалізацію) м’яса та м’ясопродуктів, які надходять з неблагополучних щодо африканської чуми свиней районів – до зняття карантину з АЧС на відповідних територіях.

Для людини африканська чума свиней – не є небезпечною. В світі не зареєстровано жодного випадку захворювання людей на цю хворобу.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та