ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині водопроводи мають 80% містян, 76% жителів селищ та лише 29% селян

Заміни потребують 37% водопровідних мереж області через зношеність та необхідність модернізації

Depo.
26 червня 2018 16:50
ФОТО: depo.ua

Централізованим водопостачанням в області за­безпечено 421 населений пункт та охоплено 80% міського населення, 76% на­селення, що проживає у селищах міського типу, 29% сільського населення, передає Depo.Хмельницький.

Таку інформацію озвучили на засіданні колегії облдержадміністрації.

Послуги з питного водопостачання та водовідве­дення надають 39 спеціалізованих водопровідно-каналізаційних підприємств. Згідно з чинним законодавством надання таких послуг є ліцензованим видом господарської діяльності. Переважна більшість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства області отримали ліцензії в обласній державній адміністрації. Два підприємства галузі МКП "Хмельницькводоканал" та КП "Міськтепловоденергія" є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює дер­жавне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Всі ці підприємства, за даними прес-служби ОДА, обслуговують 149 водо­провідно-насосних станцій, 3122,4 км водопровідних мереж, 34 каналізаційних очисних споруди, 1100,9 км каналізаційних мереж, 865 одиниць насосного обладнання та інше.

Переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж побудовано у 60-70-х роках минулого століття, вони є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації. Проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх містах та селищах.

Заміни потребують 1159 км або 37% водопровідних мереж. Наразі їх заміна проводиться вибірково, що не сприяє покращенню якості води. Через незадовільний стан водопроводів втрати води збільшуються, а, відтак, зро­стають витрати на її добування, що впливає на її вартість.

Нагадаємо, тільки борги жителів Хмельницького перед МКП "Хмельницькводоканал" перевищили позначку 14,4 млн грн.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook