На Хмельниччині військова прокуратура відстояла покарання двом курсантам вишу та їх замовнику за замовне вбивство

Апеляційний суд підтримав позицію військової прокуратури та залишив без змін вирок суду першої інстанції

Про це Depo.Хмельницький проінформували в прес-службі військової прокуратури Західного регіону України.

5 грудня 2018 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду підтримала позицію військової прокуратури та залишила без змін вирок суду першої інстанції, повністю відмовивши у задоволені апеляційних скарг обвинувачених та їх захисників.

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у відкритому судовому засіданні визнав винними двох курсантів Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного Б. та О. у вчиненні злочину, передбаченого п.п.6,11,12 ч.2 ст.115 КК України, а також цивільну особу К. - у вчиненні злочину, передбаченого п.п.11,12 ч.2 ст.115 КК України - вбивство на замовлення, вчинене з корисливих мотивів групою осіб.

У суді доведено, що взимку 2016 року жителька Славути, на ґрунті особистих неприязних стосунків, вирішила вбити свого чоловіка, так як останній після розлучення прагнув самостійно виховувати їхню спільну дитину, що зовсім не входило в її плани. Тож до найменших деталей спланувала з виконавцями хід злочину.

Зокрема, один із курсантів Академії, діючи на замовлення 31-річної дружини покійного, завітав у гості до потерпілого і умисно наніс численні удари по голові чоловіка. У цей же час для підмоги в разі опору жертви за діями виконавця злочину спостерігав його спільник - товариш по навчанню.

Після цього холоднокровного вбивства курсанти залишили приміщення квартири і на потязі з Хмельниччини повернулися до м. Львова.

Суд врахував усі обставини та призначив покарання у виді позбавлення волі строком по 15 років - замовнику вбивства К. та виконавцю Б., а також 12 років - співучаснику О. Окрім того, як додаткове покарання курсантам призначив конфіскацію всього їхнього майна, оскільки вони вчинили умисне вбивство, ще й з користі.

Нагадаємо, колишні вже курсанти Академії сухопутних військ та їх замовниця отримали судовий вирок торік наприкінці літа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький