На Хмельниччині вивчали шляхи боротьби з "патентним тлолінгом" в Україні

Захист прав інтелектуальної власності та вимоги до сертифікації продукції в умовах інтеграції країни до ЄС стали темою обговорення фахівців митної справи державного рівня

На Хмельниччині вивчали шляхи боротьби з…

Українські та міжнародні фахівці обговорили актуальні питання охорони та захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі ДФС області.

Учасники діалогу не лише розглянули ґрунтовні пропозиції щодо відстоювання прав інтелектуальної власності у трикутнику: держава, бізнес, власник інтелектуального продукту, але запропонували ряд новацій з наближення цього процесу до норм розвинутих країн Європи.

Власне, Хмельницький не випадково був обраний центром обговорення даної проблеми. Науковий підхід до її вирішення тут по-діловому пропонують Державний науково-дослідний інститут митної справи, Хмельницька митниця ДФС і Хмельницька торгово-промислова палата.

Зрештою, поважні гості з числа експертів Європейського Союзу, представників Одеської митниці ДФС, Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності", Національної академії правових наук, інших державних структур також внесли у хід колективної розмови свої креативні ідеї.

"Завдяки різного роду комунікаційним заходам нам вдалося змінити ставлення споживачів до придбання підробок, які нерідко можуть ховатися за модними брендами. Враховуючи повагу до прав інтелектуальної власності, формуючи раціональну модель споживання та підвищуючи рівень обізнаності українців про ризики і наслідки придбання контрафактних товарів, уже в найближчій перспективі розраховуємо на позитивний результат, який базуватиметься на законодавчих змінах та якісному розвитку виробництва і пов‘язаних із ним зовнішньоекономічних операціях," – зазначила координатор зібрання і директор Державного науково-дослідного інституту митної справи Ольга Нагорічна.

Загалом вирішення питання використання прав інтелектуальної власності в інтересах держави, уникнення маніпулювання тіньовими схемами для протиправного збагачення, на думку учасників заходу, є можливим через налагодження чіткої системи державного контролю за рухом товарів. Зокрема, кожна господарська операція, незалежно від того чи є вона зовнішньоекономічною чи внутрішньою, має фіксуватися фіскальною службою та її партнерами.

Справа залишиться за аналізом інформації, оперативним обміном нею та цілеспрямованими заходами з припинення порушень. Однак, все це ще потребує значних змін законодавства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme