UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині відновлює роботу антирейдерський штаб (ВІДЕО)

Торік на 13 засіданнях оперативного штабу розглянули 12 заяв і лише 4 з них стосувалися рейдерства

На Хмельниччині відновлює роботу антирей…

Відновлює свою роботу обласний оперативний штаб реагування на захоплення земель аграріїв чи їхнього урожаю, а також з метою запобігання їм, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Актуально".

Такий штаб діяв упродовж серпня-листопада минулого року.

За даними головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, на 13 засіданнях оперативного штабу розглянули 12 заяв. Безпосередньо захоплення земель стосувалися 4 заяви.

"Антирейдерський штаб цьогоріч, - каже начальник обласного управління юстиції Віктор Худняк, - більше працюватиме на випередження і, що суттєво, не тільки у форматі зібрання. Ширше практикуватимуться виїзди у громади, в яких зловживання із землею вже спровокували соціальні загострення. Щоправда, штаб працює без наданих законами повноважень."

За його словами, всі повноваження штабу - це повноваження органів, які делегують у нього фахівців. Насамперед це публічний майданчик, широке обговорення. І місія антирейдерського штабу полягає у тому, щоб винести проблему на такий рівень публічності, аби було не цікаво, не вигідно і неможливо її приховати і вирішити кулуарно.

Передбачається, що антирейдерський штаб відтепер буде розширений представниками обласної ради і департаменту фінансів. Більш принципової позиції та роботи очікуватимуть від поліції й прокуратури, оскільки без доведення справ до судів і винесення вироків антирейдерська робота не стане ефективною. Адже припинення рішень органів Держгеокадастру, сумнівні й незаконні дії державних реєстраторів - справа правоохоронних органів.

Нагадаємо, з ініціативою відновлення роботи таких штабів по Україні виступив міністр юстиції Павло Петренко.

Хмельниччина стала однією з перших областей, в якій створили оперативний антирейдерський штаб. До його складу ввійшли керівники облдержадміністрації, прокуратури краю, територіальних органів Мін'юсту, Національної поліції, СБУ, Держгеокадастру та представники агробізнесу.

"Антирейдери" чи не одразу ж виявили спробу захоплення 1,5 тисячі гектарів державних земель на Кам'янеччині.

Громади селища Стара Ушиця, сіл Колодіївка, Гораївка обурені до краю, адже земля вже невдовзі мала бути розпайована між місцевими працівниками колишнього радгоспу. Держава та місцеві бюджети також втратили надходження, адже до цього земля була в оренді.

Депутати Хмельницької облради обіцялися вирішити земельну проблему колодіївчан, адже селяни вийшли на протест, вимагаючи від обранців навести лад у виділенні землі.

Найбільшим успіхом антирейдери називають повернення землі у держвласність у селах Кам'янець-Подільського району.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme