UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині відкопали чергові археологічні знахідки

У Городку розкопали стародавні пам'ятки ХVІІ - ХІХ століть

На Хмельниччині відкопали чергові археол…

Під час приватного будівництва та земляних робіт городоцький краєзнавець Дмитро Полюхович біля міського скверу знайшов старовинні речі - культурні залишки ХVІІ - ХІХ ст, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Наш Городок".

Аби провести детальні дослідження на археологічні розкопки, запросили представників інституту археології Національної академії наук України.

Спочатку фахівці визначили місце для дослідження - територію біля міського скверу. Наступного дня, зрозумівши цінність даних досліджень, науковці розкопали ще й невелику ділянку у самому сквері.

"Ми вирили шурф №1 та траншею №1, - коментує кандидат історичних наук, співробітник Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції, провідний науковий співробітник Кам'янець-Подільського історичного державного музею-заповідника Ігор Старенький. - В обох випадках одразу вдалося "сісти" на культурні нашарування."

За його словами, в траншеї виявили залишки невеликої дерев'яної споруди ХІХ століття, яка була спалена. Під нею - шар другої половини ХVІІ століття, насичений керамічними та скляними виробами, а нижче - шар першої половини ХVІІ століття, зокрема знахідки скляних кубків, мисок, горщиків, макітер, кахлю. При чому, є кахель з поліхромним розписом. В шурфі №1 вдалося виявити залишки будівлі, яка має кам'яний фундамент, складений з місцевого каменю-вапняку. Ймовірно, це - залишки торгової лавки.

"Кількість знайдених тут люльок свідчить про те, що один із товарів, який тут продавався - були саме люльки. Асортимент їх достатньо різноманітний," - каже археолог.

Окрім того, знайшли й монетний матеріал - 10 монет, які знову ж таки підтверджують припущення про існування на території скверу торговельної лавки.

Отож, за день роботи, як зазначили археологи, на такій невеликій площі знайдено досить багато цікавого матеріалу. І цінність проведення даних археологічних досліджень - дуже важлива.

"Серед малих міст достатньо мало поширена практика, коли проводять археологічні дослідження, - веде далі Ігор Старенький. – Городок, можна сказати, це практично виняток. До прикладу, якщо брати територію Хмельниччини, то подібні дослідження проводили лише в Сатанові, Зінькові."

З певним дивуванням розповідає, що чомусь археологи в основному зосереджують свою увагу на великих містах, які мають історичні потужні традиції і в яких йдуть культурні нашарування. Це - Київ, Львів, Кам'янець-Подільський та інші. Тому ці досліджень відкривають нам малознані сторінки з історії малих міст як Поділля, так і України загалом.

У Городку краєзнавці працювали три дні.

На дослідження в історичній частині тут вперше в історії містечка виділили з бюджету близько 18 тис. грн. Кажуть, якби міська рада щороку виділяла кошти на археологічні дослідження, то поля для знахідок тут вистачило б мінімум на 10 років.

Нагадаємо, на початку липня у Городку відкопали камінь з епітафією XVIII століття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme