На Хмельниччині в приватників відберуть землі на 65 мільйонів гривень

Держпідприємству ж повернуть майже 2 тисячі гектарів землі
Depo.
18 серпня 2016 13:33
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині в приватників відберуть землі на 65 мільйонів гривень
На Хмельниччині в приватників відберуть землі на 65 мільйонів гривень

Прокуратура Хмельниччини відстояла свою позицію у Вищому господарському суді щодо повернення держпідприємству незаконно орендованих земель вартістю 65 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Визнано недійсним договір про виробництво сільськогосподарської продукції, на підставі якого ДП "Дослідне господарство "Зоря" незаконно передало у користування 1931 га земель, - повідомляють в перс-службі прокуратури області. - Ці землі розташовані на території Пироговецької сільради Хмельницького району, є цінними, використовуються держпідприємством виключно для дослідницьких цілей і надання їх в користування приватним особам заборонена законодавством."

Органом управління майном державного підприємства є Національна академія наук України, без згоди якої землі й були передані агрофірмі «Луга-Нова».

"Оскільки фактично договір про виробництво сільськогосподарської продукції є прихованим договором оренди, прокуратура звернулася в господарський суд з позовом про визнання угоди недійсною, - розповідають в прокуратурі. - Суд відмовив у позові, відтак правоохоронці оскаржили це рішення в апеляційному порядку, а згодом підтвердили законність своєї позиції і в суді касаційної інстанції."

Зрештою спірний договір визнали недійсним. Земельні ділянки, вартість яких на сьогодні становить близько 65 млн грн, підлягають поверненню державному підприємству.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та