ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині вчаться цькувати терористів собаками

Дводенне навчання кінологів-податківців спрямоване на пошук контрабанди, вибухівки та зброї
Depo.
10 вересня 2015 15:23
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині вчаться цькувати терористів собаками
На Хмельниччині вчаться цькувати терористів собаками

На єдиній базі ДФС спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення розпочалися навчання щодо протидії тероризму, повідомляє Depo.Хмельницький.

Відтепер на чотиролапих співробітників фіскальної служби покладаються нові обов'язки.

На Хмельниччині українські кінологи налаштовуються на боротьбу з тероризмом - фото 1

На Хмельниччині українські кінологи налаштовуються на боротьбу з тероризмом - фото 2

Дотепер в податковій системі України не було сучасних механізмів активної протидії тероризму, що спричинило певну кризи в цій системі. Кінологічна ж складова може стати одним із ефективним інструментів в такій стратегії. Певним доказом є й досвід створеного в лютому цього року спецпідрозділу податкової міліції "Фантом", що працює виключно в зоні АТО.

"Будемо приймати рішення щодо щодо кінологічного забезпечення нашого підрозділу, а саме - під час роботи на контрольних пунктах в'їзду-виїзду - нам потрібна робота кінологів на виявлення вибухово-небезпечних речовин, зброї, наркотичних засобів", - каже начальник спецпідрозділу податкової міліції  ДФС "Фантом" в зоні АТО Олександр Власов.

Власне сьогодні й керівники фіскальної служби вивчали можливості й особливості створення та певної перекваліфікації кінологічного підрозділу. Долучилися до роботи й колеги прикордонники, міліціонери, нацгвардійці, надзвичайники, пенетеціарники та кількох приватних структур.

На Хмельниччині українські кінологи налаштовуються на боротьбу з тероризмом - фото 3

Кінологи-податківці також активно переймають досвід у зарубіжних колег, адже пошук вибухівки не мав раніше такої актуальності. Та й собак, які є сьогодні на службі менше 150. Далеко не кожен пес може займатися такою "роботою". Всі вони проходять серйозний відбір.

"Відповідно до тестувань, собаки повинні бути не агресивними до людей, і основне з бажань - це ігри з апортувальним предметом, це улюблена іграшка. - Розповідає хмельницький інструкотор-кінолог Сергій Гайдук і додає: - Ми переймаємо насьогодні досвід з Європи. Два місяці назад ми з Лордом випустилися з чешського кінологічного центру, де перейняли в них нові методи дресирування з використанням клікеру. Клікер - це предмет, який видає відповідні звуки, після яких собака отримує своє заохочення".

Головними завданнями семінару-навчань є протидія незаконному переміщення тютюнових виробів через кордон та попередження тероризму як на кордонах, так і на території країни.

На Хмельниччині українські кінологи налаштовуються на боротьбу з тероризмом - фото 4

"Ми вивчаємо який інструментарій в нас є по протидії контрабанді тютюну, тютюнових виробів, валюти, зброї, вибухівки, наркотичних речовин, бурштину, - каже перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан. - Реагуючи на виклики сьогодення, плануємо залучати кінологічну службу на лінії розмежування, тобто для контролю можливого переміщення вибухівки, зброї, валюти, тютюнових виробів та іншої контрабанди".

Собаки, що "працюють" у фіскальній службі, мало знайомі з вибухівкою та зброєю. Тому перепідготовка чекає на усі 142 кінологічні пари.

Службовий період у собаки до 6 років. Тренуються вони щодня. Окремо проходять і спецнавчання по 4 години на день. Окрім мирного, соціалізованого характеру собаки мають мати й ігривий настрій. Бо "робота" для них, то весела гра за можливість отримати улюблену іграшку.


Більше про безпеку та роботу ДФС читайте на Depo.Хмельницький.