На Хмельниччині у всіх річках забруднена вода

Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом

Хмельницькй обласний центр з гідрометеорології та обуправління водних ресурсів у червні проаналізували проби поверхневих вод річок Случ, Хомора та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер,Дніпро, Південний Буг, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту облдержадміністрації.

Показник БСК20 (біохімічне споживання кисню) у поверхневих водах басейну р.Дніпро перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 1,5 рази у воді р. Случ (с. Чернелівка, зона водозабору) та у 1,2 рази у воді р. Хомора (водозабір м. Полонне).

Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, хрому (6+), нітритів та фенолів.

Показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,8 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 4,9 ГДК 1 км нижче м. Хмельницький).

Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 15,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 27,2 ГДКрг).

Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3 рази.

Середньомісячні значення концентрації нітритів у водах Південного Бугу перевищували гранично допустимі у 1,4 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 2,5 ГДК 1 км нижче м. Хмельницький).

Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 5,5 рази.

Вміст розчиненого кисню вище м. Хмельницький становив 7,6 мг/дм3, при гранично допустимій концентрації не менше 4,0 мг/дм3, нижче міста - 3,1 мг/дм3.

У поверхневих водах басейну р. Дністер спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК20 у 1,3 рази.

Нагадаємо, на Хмельниччині майже немає якісної питної води. Виявляється, вода, що тече з кранів, є більш безпечною, ніж вода з криниць.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький