На Хмельниччині у п'ятьох осіб підозрюють кір
Пацієнти наразі перебувають у лікарнях Хмельницького, Шепетівки та Дунаєвець
У Хмельницькій області в поточному році зареєстрували 5 випадків захворювання на кір, з них 2 дітей. У всіх хворих діагноз підтверджений лабораторно, передає Depo.Хмельницький за інформацією департаменту охорони здоровя Хмельницької ОДА.
3 інфіковані особи, з яких 1 дитина, приїхали з Івано-Франківська, Одеси, Тернополя та стали джерелом зараження інших 3 осіб. Ці випадки кору були зареєстровані у Теофіпольському і Чемеровецькому районах та Кам'янці-Подільському.
На сьогодні з підозрою на кір лікується 5 хворих: по 2 у ХМІЛ та Шепетівській ЦРЛ, 1 у Дунаєвецькій ЦРЛ, проводиться лабораторні дослідження.
За офіційними даними з початку року в Україні зареєстровано 958 випадків. Переважна більшість хворих - діти. Серед загальної кількості тих, хто захворів за 7 місяців цього року, дитяче населення у віці 1-9 років складає 60 %. Хворі на кір зафіксовані у 17 регіонах України. Найбільше їх - в Івано-Франківській (437 хворих) , Одеській (393) та Тернопільській (273) областях.
"На сьогодні у МОЗі працює оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширенням кору в Україні. Щочетверга кожна область звітує про ситуацію з захворюванням, наявністю вакцини, проведенням вакцинації серед населення," - кажуть в департаменті.
За словами директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Якова Цуглевича, для проведення вакцинації дітей проти кору у 2017 році область вже отримала 52 736 доз вакцини "КПК", перша партія якої в кількості 20 500 доз поступила в кінці грудня минулого року, у лютому поточного року надійшло ще 5 600 доз, а на початку червня місяця - наступні 26 636 доз.
Показники охоплення дитячого населення області вакцинацією проти кору в 2017 році є вищими загальнодержавних: щеплено 47,8% від підлягаючих вакцинації дітей проти кору у віці 1 рік (Україна - 45.7 %). Кращими за державні є показники ревакцинації проти кору: КПК-1 у віці 2 років і старше: область - 38,7 %; Україна - 35,4 %; КПК-2 у віці 6 років: область - 50, %; Україна - 42,4 %; КПК-2 у віці 7 років і старше - 35,9 %; Україна - 28,8 %.
Враховуючи епідеміологічну ситуацію медики Хмельниччини продовжують нагадувати, що єдиним і найбільш ефективним методом профілактики кору є вакцинація.
Провести щеплення від цієї недуги можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання дитини. Важливе також своєчасне звернення батьків хворих дітей та дорослих хворих за медичною допомогою та недопущення контакту здорових осіб із хворими на кір.
Нагадаємо, вперше у 2017 році кір на Хмельниччині зафіксували наприкінці травня у Теофіполі. 19-річний студент привіз хворобу із Івано-Франківська та "нагородив" нею власного брата та його дружину.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький