ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прокуратура намагається відбити у приватної фірми заповідні землі

Прокуратура Хмельниччини вимагає повернення державі з незаконного користування понад 15 тисяч гектарів мисливських угідь
Depo.
19 серпня 2015 13:13
ФОТО: depo.ua
Прокуратура намагається відбити у приватної фірми заповідні землі
Прокуратура намагається відбити у приватної фірми заповідні землі

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі прокуратури області, прокуратура звернулася в господарський суд з позовом про визнання недійсними рішення сесії Хмельницької обласної ради та укладеного на його підставі договору, згідно з якими одному із товариств з обмеженою відповідальністю передано у користування 15,5 тисячі гектарів мисливських угідь.

"Встановлено, що рішенням сесії обласної ради у 2014 році ТОВ, яке займається вирощуванням птиці та сільгосппродукції, надано в користування ці мисливські угіддя на території Дунаєвецького району строком на 18 років, - повідомляє прес-служба. - Надалі, між Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і згаданим товариством укладено договір про умови ведення мисливського господарства на вказаних мисливських угіддях, майже половину з яких займають ліси, решту - поля".

Однак з'ясовано, що згадані рішення та угода суперечать низці вимог законодавства.

Зокрема, на території угідь розташовано 8 об'єктів природно-заповідного фонду, серед котрих парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Малієвецький" та дендропарк місцевого значення "Миньковецький". А згідно із законом у заповідній зоні заборонено проведення будь-якого виду господарської діяльності.

Також, не було надано обов'язкової згоди землевласників та землекористувачів, на ділянках яких розташовані мисливські угіддя, тобто без погодження із сесіями шести сільрад і 127 громадянами - власниками паїв.

Крім того, від угідь добровільно, як того передбачає закон, не відмовився попередній користувач - місцева організація Українського товариства мисливців та рибалок.

У зв'язку із зазначеними порушеннями, прокуратура області у позові просить суд визнати недійсними рішення сесії обласної ради та договір про умови ведення мисливського господарства на мисливських угіддях загальною площею 15,5 тисячі гектарів, а також вилучити їх у товариства з обмеженою відповідальністю і передати державі - Хмельницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

Більше про земельні відносини читайте на khm.depo.ua.