На Хмельниччині тергромади матимуть перевиконання бюджету до 10 млн грн

Окремі об'єднані громади демонструють нову якість влади
Depo.
23 червня 2016 09:41
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині тергромади матимуть перевиконання бюджету до 10 млн грн
На Хмельниччині тергромади матимуть перевиконання бюджету до 10 млн грн

До кінця поточного року окремі тергромади області матимуть перевиконання бюджету до 10 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Децентралізацію влади".

"Об’єднуватися задля об’єднання для громад немає ніякого сенсу," – каже керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковський.

"Громада повинна продемонструвати нову якість влади. Щоб ця влада мала фінансову можливість стати доступною, мати фінансову можливість робити стратегічні проекти. Бо якщо Іван з Петром сусіди, куми і кажуть: давай створимо об’єднану громаду, – то це велика сільська рада, а не об’єднана громада," – акцентує керівник Агенції.

На Хмельниччині створено і працюють 22 об’єднані територіальні громади (ОТГ).

Загальний обсяг доходів місцевих бюджетів ОТГ збільшився у 6 разів - зі 152 млн. грн. до 922 млн грн. А власні ресурси громад виросли більше ніж у 2 рази - на 175 млн грн, міжбюджетних трансфертів отримано 595 млн грн. Власні доходи на 1 жителя такої громади в середньому збільшилися у 2 рази - з 527 грн. до 1118 грн.

Громади продовжують об'єднуватися.

Зараз Гуківська громада вийшла на цей шлях - 4 сільські ради, 10 населених пунктів. Департамент фінансів зробив розрахунок доходів до і після об’єднання. Тільки власні доходи, не рахуючи субвенцій, на 1 мільйон 240 тисяч гривень перевищують видатки. Тобто громада є фінансово спроможною, громада, яка зможе вкладати кошти в розвиток своєї території.

"В нас є такі громади на Хмельниччині, які до кінця року матимуть перевиконання бюджету до 10 млн. грн," - стверджує керівник Агенції регіонального розвитку Хмельниччини.