На Хмельниччині судитимуть членів ОЗГ, які торгували фальсифікованим алкоголем

У ділків вилучили майна майже на два мільйони гривень, а покарання може сягнути 10 років позбавлення волі

Про це повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

Ще у червні цього року викрили підпільний цех з виготовлення фальсифікованого алкоголю. Досудове розслідування проводили слідчі ДФС області, за процесуального керівництва прокуратури.

"Кам'янчание з метою отримання стабільних незаконних прибутків, у квітні 2017 року створив стійку злочинну групу, до складу якої залучив ще трьох осіб, - розповідають в прокуратурі. - Відповідно до розподілу обов'язків між її учасниками, один зловмисник безпосередньо здійснював виготовлення фальсифікату в цеху, а організатор з іншими членами групи закупляли сировину та продавали готову продукцію замовникам."

Виготовляли алкоголь в орендованих у Кам'яні-Подільському нежитлових приміщеннях, обладнаних під цехи, які постійно змінювали. Використовуючи спеціальне обладнання, спільники виготовляли продукцію під виглядом горілки та коньяку, яку розливали в так звані "beg-in-box", ПЕТ-пляшки та каністри різної ємності з логотипами написів "Пшенична", "Фінляндія", "Єльцин", "Абсолют" та іншими.

А реалізовували виготовлену продукцію кінцевим споживачам через мережу закладів громадського харчування Кам'янця та району.

Незважаючи на методи конспірації під час санкціонованих обшуків вилучили обладнання, яке використовувалось у злочинній діяльності, та продукцію на суму близько 1,9 млн грн.

Особам повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28 ч.1 ст.204, ч.3 ст.28 ч.2 ст.204, ч.3 ст.28 ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України - незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене організованою групою, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей.

Щодо двох підозрюваних, які у повній мірі визнали свою вину, до суду скерували обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості.

Досудове розслідування відносно двох інших членів організованої злочинної групи триває та стороною обвинувачення вживається комплекс заходів, спрямованих на його завершення.

Санкція статті інкримінованого злочину передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років із застосуванням спеціальної конфіскації.

Нагадаємо, цього літа й тернопільські фіскали "накрили" підпільну гуральню з виготовлення "елітного" алкоголю. Неякісної алкогольної продукції на чотири мільйони гривень вилучили з підпільного цеху.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький