ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині суд стягнув з екс-курсанта військового вишу майже 30 тис. грн

Суд зобов'язав екс-курсанта військового ВУЗу відшкодувати витрати на утримання

Depo.
14 лютого 2019 14:50
ФОТО: depo.ua

Старокостянтинівський районний суд задовольнив позов військового прокурора Харківського гарнізону в інтересах держави в особі Міноборони та Харківського Національного університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба і стягнув з колишнього курсанта на користь ВУЗу 29 371 грн витрат, пов'язаних з утриманням його у вищому навчальному закладі, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

Прокурор повідомив, що 31 липня 2017 року міноборони (в особі начальника університету) та житель Старокостянтинова уклали контракт про проходження останнім військової служби (навчання) у Харківському Національному університеті Повітряних сил ім. І. Кожедуба.

Проте вже через три місяці курсант заявив про своє небажання продовжувати навчання і 7 листопада 2017 року контракт з ним було достроково розірвано. Попри законодавчо передбачене у цьому випадку відшкодування витрат на навчання, молодий чоловік добровільно цього не зробив. Тому прокурор звернувся до суду.

"Відповідно ч.10 ст.25 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" курсанти та слухачі в разі дострокового розірвання контракту через небажання продовжувати навчання відшкодовують міністерству оборони України та іншим центральним органам виконавчої влади, яким підпорядковані ці навчальні заклади, витрати, пов'язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до порядку і норм, встановлених Кабінетом Міністрів України", – ідеться у рішенні.

Суддя також зазначає, що зобов'язання про відшкодування витрат, згідно із цим законом, прописані і в контракті про проходження військової служби (навчання) у ЗСУ. А за статтею 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі ж його порушення наступають правові наслідки, встановлені договором або законом (стаття 611 Цивільного кодексу України).

Нагадаємо, на Хмельниччині взяли під варту розкрадачів військового майна.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook