UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині суд стягнув з екс-курсанта військового вишу майже 30 тис. грн

Суд зобов'язав екс-курсанта військового ВУЗу відшкодувати витрати на утримання

На Хмельниччині суд стягнув з екс-курсан…

Старокостянтинівський районний суд задовольнив позов військового прокурора Харківського гарнізону в інтересах держави в особі Міноборони та Харківського Національного університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба і стягнув з колишнього курсанта на користь ВУЗу 29 371 грн витрат, пов'язаних з утриманням його у вищому навчальному закладі, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

Прокурор повідомив, що 31 липня 2017 року міноборони (в особі начальника університету) та житель Старокостянтинова уклали контракт про проходження останнім військової служби (навчання) у Харківському Національному університеті Повітряних сил ім. І. Кожедуба.

Проте вже через три місяці курсант заявив про своє небажання продовжувати навчання і 7 листопада 2017 року контракт з ним було достроково розірвано. Попри законодавчо передбачене у цьому випадку відшкодування витрат на навчання, молодий чоловік добровільно цього не зробив. Тому прокурор звернувся до суду.

"Відповідно ч.10 ст.25 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" курсанти та слухачі в разі дострокового розірвання контракту через небажання продовжувати навчання відшкодовують міністерству оборони України та іншим центральним органам виконавчої влади, яким підпорядковані ці навчальні заклади, витрати, пов'язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до порядку і норм, встановлених Кабінетом Міністрів України", – ідеться у рішенні.

Суддя також зазначає, що зобов'язання про відшкодування витрат, згідно із цим законом, прописані і в контракті про проходження військової служби (навчання) у ЗСУ. А за статтею 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі ж його порушення наступають правові наслідки, встановлені договором або законом (стаття 611 Цивільного кодексу України).

Нагадаємо, на Хмельниччині взяли під варту розкрадачів військового майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook