На Хмельниччині статисти нарахували півтисячі домогосподарств і майже половина краян - не задоволена умовами

Кожна третя родина тісниться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми. Далеко не у всіх є газ та вода

Нині в області налічується майже 476 тисяч домогосподарств, що становить 3% від загальної кількості по Україні, повідомили Depo.Хмельницький в облстатуправлінні.

Переважна більшість родин Хмельниччини (94%) має окреме житло - окрему квартиру чи будинок. Три домогосподарства із ста займають частину індивідуального будинку, два із ста - мешкають у гуртожитках.

Житлові умови - одна з найважливіших характеристик якості житла. Як свідчить опитування, майже дві третини населення нашої області проживає в перенаселеному житлі.

Кожне третє домогосподарство тісниться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 кв. м), а в кожній сьомій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 кв. м.

Кожна п'ята родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п'ятидесятих роках і раніше, кожна третя - у 60-х роках, майже 40% родин мешкають у житлі, збудованому в 1970-1980 роках. У нових будівлях, зведених у 2001 році і пізніше, проживає лише кожна сота сім'я.

Важливим показником характеристики якості житла є кількість кімнат у ньому. На Хмельниччині 38% родин мешкають у трикімнатних оселях, третина - у двокімнатних, кожне п'яте домогосподарство займає житло з чотирьох та більше кімнат. Водночас сім родин із ста мешкають в однокімнатних помешканнях, причому в третині з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше.

На Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечено 82% осель, кожне дев'яте домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання 67% домогосподарств області. В кожному п'ятому помешканні є гаряче водопостачання, в кожному сьомому користуються газовою колонкою.

За міжнародними стандартами для повноцінного життя людей необхідні житлові умови, які передбачають наявність у помешканні чистої питної води. Серед наших краян два домогосподарства з трьох для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Кожне четверте бере воду з криниці або колонки в своєму дворі, вісім домогосподарств із ста - з громадської колонки або криниці.

Слід наголосити, що неналежні житлові умови впливають на здоров'я людини, її працездатність, реалізацію власних потреб, тому, крім показників якості житла, існує таке визначення, як комфортність житла. Це більш суб'єктивне поняття і за змістом наближається до категорії особистих уподобань споживачів.

Підсумки опитування продемонстрували, що більше половини наших краян (51%) задоволені своїми житловими умовами (по Україні - 56%), дещо більше третини - не дуже задоволені (по Україні - 30%), водночас у кожному дев'ятому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення (по Україні - в кожному п'ятому).

Нагадаємо, в області проживає 1269,4 тисяч осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький