UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині стартувала кампанія "Декларування доходів громадян – 2019"

Декларацію треба подати до 1 травня 2019 року 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що з 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року, повідомляє Depo.Хмельницький.

Згідно чинного законодавства обов'язок щодо подання річної Декларації про майновий стан і доходи виникає у громадян, якщо вони у 2018 році отримували:

- окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2018 року не утримувався податок на доходи фізичних осіб;

- доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності);

- іноземні доходи;
- інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Такі громадяни зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2019 року річну податкову Декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2018 року, а також нарахувати та сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% до 1 серпня 2019 року та військовий збір за ставкою 1,5%.

Одночасно інформують, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2019 року.

За вибором платника податків декларація подається за місцем його податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв'язку.

"Декларувати свої доходи - конституційний обов'язок громадян, який прописаний статтею 67 Конституції України. Відповідно до норм Податкового кодексу України, громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов'язані подавати річну декларацію та осіб, які мають право подати декларацію добровільно у разі реалізації права на податкову знижку. Загалом прозоре і добровільне декларування доходів стає для подолян загальноприйнятим цивілізованим трендом, який приносить додаткові кошти до бюджету і додає сумління у сплаті податків," - каже начальник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук.

Нагадаємо, півтора мільярда "податкових" гривень отримав бюджет від Хмельниччини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook