На Хмельниччині спостерігається стійке забруднення довкілля

У повітрі побільшало оксидів азоту, вуглецю та діоксину сірки
Depo.
30 серпня 2016 14:40
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині спостерігається стійке забруднення довкілля
На Хмельниччині спостерігається стійке забруднення довкілля

У липні 2016 року в місті Хмельницькому спостерігалось забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту та формальдегідом середньомісячні концентрації яких становили 1,44 ГДК та 1,68 ГДК відповідно (у 2015 році діоксиду азоту – 1,39 ГДК, формальдегіду – 1,77 ГДК), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію Департаментуу екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.

В порівнянні минулорічним періодом спостерігається збільшення середньомісячних концентрацій пилу у 1,6 рази, оксиду азоту у 1,2 рази, оксиду вуглецю у 1,1 рази та діоксину сірки у 1,25 рази.

Показник БСК5, який характеризує наявність у воді нестійких органічних сполук, перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 1,7 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 1,97 ГДКрг, у воді р.Случ, нижче м.Старокостянтинів). Також показник БСК20 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 2,3 рази у воді р.Хомора (водозабір м.Полонне).

За середнім вмістом біогенних елементів спостерігались перевищення допустимих рівнів рибогосподарських нормативів азоту амонійного у 1,6 рази.

Також для водойм господарсько-питного водокористування зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій вмісту заліза загального у 1,96 рази у річці Случ (с.Чернелівка, водозабір).

Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних речовин, азоту амонійного, нітритів, заліза загального, марганцю, нітритів, міді, хрому (+6), фосфору загального, хрому (+6) та фенолів.

Вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 12,9 разів (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 21,1 ГДКрг).

Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,3 рази.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький