На Хмельниччині скорочується борг зі сплати єдиного соціального внеску

Борг зі сплати ЄСВ в області складає майже 150 мільйонів гривень

Про це інформують в прес-службі ДФС області, передає Depo.Хмельницький.

На початок року борг зі сплати єдиного внеску обліковується в сумі 145,2 мільйони гривень, з них борг фізичних осіб складає 109,5 мільйонів гривень від загальної суми пообласті. В області домінує тенденція до скорочення заборгованості зі сплати ЄСВ. Так, забезпечення погашення боргу з єдиного внеску до Державної виконавчої служби Хмельницької області направлено 4834 узгоджених вимог на суму 39,7 мільйонів гривень.

Платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, підрозділами погашення боргу ГУ ДФС у Хмельницькій області формуються та надсилаються вимоги про її сплату відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 20 квітня 20415 № 449 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом ДФС, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки, підрозділи погашення боргу надсилають в порядку, встановленому законом, до підрозділів державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Водночас, сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема, в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до цього Закону несуть зобов'язання із сплати єдиного внеску.

Також, чинним законодавством не передбачено розстрочення та відстрочення боргу по сплаті єдиного внеску.

Нагадаємо, торік на Хмельниччині більше 300 роботодавців отримали компенсацію за нові робочі місця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький