На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику

І не тільки її викладають дітям місіонери ПНАКУ
Depo.
21 травня 2016 15:36
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику
На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику

Учні двох районів на Хмельниччині проходять перший етап навчання від фахівців Першого національного аграрного кооперативу, повідомляє Depo.Хмельницький.

Аби молоді легше було успішно реалізувати власний потенціал у своєму рідному селі чи містечку, просвітяни ПНАКУ почали свою місіонерську діяльність у селах Шепетівського та Красилівського районів. Уже побували у 31 навчальному закладі і поділились із дітьми цікавою інформацію.

На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику - фото 1

Президент Плесенської ЗОШ І-ІІІ ст 10-класниця Оля Матвійчук ділиться емоціями: "Нам розповідають про те, що таке команда і як кожному знайти своє місце в ній. У когось виходить бути лідером, а хтось краще виконує інші функції. А ще багато цікавого дізналась про сучасний ринок праці, особливо про сільськогосподарські професії."

Школярі кажуть, що задоволені, адже інформацію ще мають час обдумати і використати її для себе з користю. Та найцікавішою для дітей виявилась кооперативна математика: коли разом прораховували свої майбутні прибутки. Так учні дізнаються про аграрний кооператив, його ідею забезпечити добробут кожного працьовитого селянина. Фахівці розповідають про різні програми і можливості заробити завдяки участі у них.

На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику - фото 2

"Я цього року піду обов'язково з братом збирати горіхи та заготовляти сушені фрукти – сумнівів нема. Давно мрію про новий телефон, - вже побудувала плани на літо учениця НВК с. Городнявка Наталія Семенюк. - Цікавою мені здалася і ідея щодо курей. Ми вдома і так їх тримаємо, але щоб здавати яйця в маркети й мати постійний дохід – про таке і не думали раніше."

Діти залюбки розповідають про своє господарство, старанно множать прибутки і віднімають час, який присвячуватимуть праці, додають здобутий досвід та вдячність батьків, а також ділять перші гроші на речі, які зможуть придбати. Подобається ідея і вчителям, які потихенько нарікають на відсутність в шкільних програмах прикладних предметів.

На Хмельниччині школярі вивчають кооперативну математику - фото 3

"Це адаптована до теперішнього життя можливість донести дітям нову інформацію, яку вони зможуть використати, щоб стати кращими, ерудованішими, готовими приймати виклики суспільства. Та й окрім корисних знань учні зможуть заробити кошти і допомогти батькам оплатити власне навчання у вишах, – директор Плесенської ЗОШ І-ІІІ ст.каже Тетяна Капелюх і додає: Є надія, що наші діти не позалишають села і зможуть вдома згодитися і бути щасливими."

Поки учні проходять перший етап навчання, фахівці Першого націонаьного аграрного кооперативу готують наступну порцію важливої інформації щодо самоорганізації, тайм-менеджменту, планування власного бюджету.

До слова, кооперативна просвіта безкоштовна, а отже – доступна всім.