На Хмельниччині ще два підприємства отримали статус уповноваженого

Право преференційного продажу власних товарів у країнах ЄС отримали ТДВ "Славутський цикорієсушильний завод" і ТОВ "Деражнянський молочний завод"

Хмельницька митниця ДФС надала статус уповноваженого (схваленого) експортера ще двом підприємствам-виробникам, які експортують свою продукцію більше одного року та мають історію відносин з європейськими партнерами, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі ДФС області.

Право преференційного продажу власних товарів у країнах Європейського Союзу отримали ТДВ "Славутський цикорієсушильний завод" і ТОВ "Деражнянський молочний завод".

Два роки тому статус уповноваженого експортера отримали ТОВ "Карат", ТОВ "Сансервіс", ТОВ "Сіріус Екстружен" та ТОВ "УКР-ВОЛНАТ", що дозволило їм самостійно декларувати походження товарів шляхом складання декларації інвойс під час експорту товарів до країн ЄС.

"Фахівці Хмельницької митниці ДФС постійно працюють над тим, щоб покращити умови виходу подільських підприємств-експортерів на європейський ринок. Це кропітка і системна роз‘яснювальна робота, адже потрібно поєднати потенціал національного виробника з європейськими вимогами стандартів якості та безпеки. Тож ми будемо раді відповісти на запитання щодо практичної реалізації положень Угод в частині отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера," - каже начальник Хмельницької митниці ДФС Іван Бережнюк.

Уповноваженим (схваленим) експортером може стати підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, що постійно експортує товари на умовах угод і має право оформлювати декларацію незалежно від вартості товару.
Статус уповноваженого (схваленого) експортера надається митницею підприємствам-експортерам за їх бажанням, для чого вони мають подати до митниці за місцем своєї державної реєстрації заяву за формою, визначеною наказом Мінфіну.

Як кажуть митники, перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій, український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення EUR.1 та залучення митниці самостійно декларує походження товарів на комерційних документах. Це дозволяє значно прискорити процедуру експорту товарів та покращує логістичні можливості для підприємств.

Нагадаємо, Україна за січень-червень 2018 року експортувала товарів і послуг до країн ЄС на 11,2 млрд доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #дфс