ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині розпочалася "атака" кліщів

До медиків за допомогою вже звертаються перші постраждалі

Depo.
17 квітня 2018 17:12
ФОТО: depo.ua

На території області вже десятьох людей вкусили кліщі, передає Depo.Хмельницький.

Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Віталій Овчарук каже, що ця цифра досить умовна, адже з цією проблемою до медиків звертається досить мало людей.

З настанням же весняно-літнього періоду на любителів відпочинку на природі чатують невидимі вороги - кліщі. Небезпека їх у тому, що вони є переносниками багатьох інфекцій, зокрема бореліозу (хвороби Лайма).

На території області у 2016 році зареєстрували 33 випадки хвороби Лайма, в 2017 - 116 випадків. Причинами триразового зростання захворюваності стали, як висока поширеність кліщів в навколишньому середовищі та їх інфікованість бореліями (в 2017 році лабораторією особливо небезпечних інфекцій центру при моніторингових дослідженнях отримано 40 позитивних результатів, при зверненні осіб із присмоктуванням кліщів - 89 позитивних результатів), так і значно більша кількість звернень за меддопомогою та лабораторними обстеженнями при укусах кліщами (в минулому році в лабораторію центру самостійно звернулось 149 осіб).

Нагадаємо, потерпілого від укусу обов'язково слід показати лікареві. Впродовж місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібна негайна госпіталізація.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook