ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині розгорілась "газетна" війна між нардепом та мером

Очільник Славути Василь Сидор та народний депутат Роман Мацола не порозумілися в питаннях аудиту комунальних тарифів у місті
Depo.
19 серпня 2015 20:40
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині розгорілась "газетна" війна між нардепом та мером
На Хмельниччині розгорілась "газетна" війна між нардепом та мером

Як стало відомо Depo.Хмельницький, у Славуті набирає обертів "газетна" боротьба між мером міста і нардепом від БПП Романом Мацолою.

Суть конфлікту наступна. Прес-служба міськради звинувачує народного обранця та особу, що його представляє у тому, що вони у місцевій газеті ("Трудівник Полісся" - авт.) поширили неправдиву інформація про те, що міський голова Славути Василь Сидор не хоче аудиту комунальних тарифів.

Представники міськради наголошують, що у газеті невідома для широкого загалу читачів авторка Світлана Климович від імені народного депутата України Романа Мацоли поставила під сумнів компетентність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та звинуватила міського голову у блокуванні доступу незалежним аудиторам до відповідної тарифної документації.

Мовляв, після багатьох звернень громадян щодо обґрунтованості комунальних тарифів Роман Мацола особисто ініціював незалежні аудиторські перевірки та направив своє звернення до міського голови Славути з проханням "забезпечити доступ аудиторів до документації". 

"...Оскільки йшлося про комунальні підприємства, то депутат звернувся до власника в особі міського голови, аби він допоміг отримати доступ до відповідної документації. На жаль, до сьогодні такої можливості аудиторам надано не було..." - зазначила пані Климович.

У прес-службі Славутської міськради натомість стверджують, що надали депутатові обгрунтовану відповідь у визначені законом терміни, у якій, до того ж, рекомендували Мацолі як правильно провести незалежний аудит.

"Щодо питання проведення незалежного аудиту розрахунків витрат, встановлення дати і часу, доступу до первинної документації, на основі якої формувалися розрахунки на житлово-комунальні послуги, то з даного питання Вам слід звернутися безпосередньо до керівництва Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства та комунального підприємства "Славутське житлово-комунальне об'єднання", оскільки виконавчий комітет Славутської міської ради не уповноважений встановлювати дату та час проведення аудиту", - йшлося у відповіді нардепові.

І далі: "...звертаємо Вашу увагу на те, що при зверненні до підприємств з питання проведення аудитів Вам слід надати сертифікат аудитора чи аудиторської фірми , що визначає її кваліфікаційну придатність на заняття аудиторською діяльністю на території України, а також свідоцтво відповідного зразка, чи включений аудитор або аудиторська фірма до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів".

Тобто Василь Сидор лише вказав народному депутату України на необхідність дотримання з цього приводу певних правових вимог.

У прес-службі Славутської міськради також "порекомендували" нардепу ініціювати в стінах парламенту такий само незалежний аудит собівартості українського газу та електроенергії і пригадали Роману Мацолі те, що він проігнорував звернення громади Славути до нього.

Нагадаємо, раніше міський очільник Славути у своєму Фейсбуці закидав Роману Мацолі ігнорування прохань громади, предствником якої він є у парламенті у питанні розробки законопроекту щодо автоматичного перерахування мешканцям зон спостереження компенсаційних коштів.

Більше про тарифні баталії - на khm.depo.ua