На Хмельниччині роздерибанили земель майже на 150 мільйонів гривень

Працювала ціла схема в державних сільськогосподарських підприємствах
Depo.
29 серпня 2016 11:20
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині роздерибанили земель майже на 150 мільйонів гривень
На Хмельниччині роздерибанили земель майже на 150 мільйонів гривень

На Хмельниччині виявили схеми незаконного використання приватними структурами особливо цінних земель вартістю майже 147 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

Прокуратура Хмельницької області встановила низку фактів неправомірного надання в користування особливо цінних земель державних підприємств через приховані угоди оренди.

"Між держпідприємством Дослідне господарство "Проскурівка" та ТОВ укладено договір виробництва сільськогосподарської продукції, предметом якого є обробіток земельної ділянки площею 1929 га вартістю близько 65 млн грн. Аналогічний договір укладено між ДП Дослідне господарство "Шарівка" з іншим товариством щодо обробітку земельної ділянки площею 1583 га вартістю майже 54 млн. гривень," – розповідають в прес-службі прокуратури області.

Обидва держпідприємства, розташовані на території Ярмолинецького району, підпорядковуються Національній академії аграрних наук України, яка є єдиним органом управління майном цих підприємств. Попри це, без погодження з НААН України зазначені земельні ділянки були передані в користування суб’єктам господарювання за відсутності належних на те підстав та повноважень.

"Вчинено удаваний правочин з метою приховування орендних відносин, - пояснюють правоохоронці. - Так само безпідставно за договором спільного обробітку земельної ділянки держпідприємством "Понінківське" Полонського району, що перебуває у віданні Міністерства аграрної політики та продовольства України, передано в користування приватній структурі 797 га земель вартістю 28 млн. гривень."

Зазначені угоди фактично є прихованими договорами оренди, за якими "орендарі" набувають права господарювати на державних землях і отримувати з цього прибуток, прокуратура області в інтересах держави звернулася в господарський суд з позовами про визнання вказаних правочинів недійсними.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та