На Хмельниччині районна газета роздержавлювалась через суд

Газета "Край Камʼянецький" виграла суд проти районної ради та райдержадміністрації, як не підтримали ініціативу редакції про роздержавлення
Depo.
7 липня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині районна газета роздержавлювалась через суд
На Хмельниччині районна газета роздержавлювалась через суд

На Хмельниччині районна газета виборола в суді право на роздержавлення, повідомяє Depo.Хмельницький з посиланням на detector.media.

Газета "Край Камʼянецький" з Камʼянця-Подільського (Хмельницька область) виграла суд проти районної ради та райдержадміністрації, які, всупереч закону про реформування комунальних ЗМІ, не підтримали ініціативу редакції про роздержавлення у першому етапі.

Історія почалась ще 21 січня, відбулися збори трудового коллективу районної газети "Край Камʼянецький", де одностайним рішенням було визначено участь редакції і засобу масової інформації в першому етапі реформування.

Відповідні пропозиції  колектив надіслав до Кам’янець-Подільської районної ради та Кам’янець-Подільської райдержадміністрації.

"Спочатку вони ніби були і не проти, а потім почалися розмови про те, куди вам спішити, Закон не виконується. Відбулася сесія 18 лютого, де не вистачило одного голосу, аби процес реформування запустити в дію", - розповідає головна редакторка видання Надія Єрменчук.

У березні редакція звернулася до районної ради та райдержадміністрації з листами, аби отримати офіційну відповідь згідно із законом. "Голова райдержадміністрації сказав, що підписувати розпорядження про вихід з числа співзасновників немає сенсу, бо не проголосувала сесія", – стверджує Надія Єрменчук.

Юристи порадили редакторці подати до суду на районну раду за бездіяльність, а щодо дій голови РДА – писати до Адміністрації Президента.

24 травня Хмельницький окружний адміністративний суд постановив: "Позов задовольнити. Визнати протиправною бездіяльність та зобов’язати голову Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Сукача Василя Олександровича видати розпорядження про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції комунального підприємства "Редакція міськрайонної газети "Край Кам’янецький".

Суд також присудив на користь позивача судові витрати (судовий збір) в розмірі 1378,00 грн. за рахунок Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.
30 червня на сьомій сесії районної ради VIIскликання депутати прийняли рішення про реформування газети "Край Кам’янецький" та комунального підприємства "Редакція міськрайонної газети "Край Кам’янецький". Того ж дня відповідне розпорядження підписав і голова райдержадміністрації.

Головна редакторка стверджує, що газета вже працює без підтримки влади. Договори на висвітлення діяльності влада укладати відмовилася, платить лише за розміщення офіційних повідомлень та оголошень, але виплата й цих коштів затримуються.
"Є певне ігнорування щодо висвітлення нашими журналістами їхньої роботи. Наприклад, якщо представники влади кудись виїжджають, ми просимо, щоб брали наших кореспондентів на події, але вони відмовляють. Кажуть: інформація в нас на сайті. Але ж що має робити газета? Брати інформацію з сайту і ліпити на сторінки? Ми на таке не йдемо. Тож, можна сказати, нам дещо призакрили доступ до інформації. З роздержавленням ми очікуємо, що, принаймні, влада перестане втручатися в редакційну політику», - сказала Надія Єрменчук.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та