ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині прокуратура десятками ловить корупціонерів-чиновників

Цьогоріч в області "найкорумпованішими" виявилися сфери земельних відносин, бюджетна, освіти, охорони здоров'я, транспорту
Depo.
9 липня 2015 10:35
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині прокуратура десятками ловить корупціонерів-чиновників
На Хмельниччині прокуратура десятками ловить корупціонерів-чиновників

Органи прокуратури, внутрішніх справ та служби безпеки активізувалися в боротьбі з хабарництвом, повідомили Хмельницький.depo.ua в прес-службі прокуратури області.

Органи досудового розслідування розпочали 28 кримінальних проваджень про вчинення корупційних злочинів, до суду уже направлено обвинувальні акти у 25 таких провадженнях стосовно 27 осіб.

Більша частина проваджень стосується вимагання та одержання посадовцями неправомірної вигоди, інші переважно пов'язані із заволодінням майном шляхом зловживанням службовим становищем.

Посадовці вимагали чи отримували різні суми. До прикладу, держвиконавець хотів за не проведення перевірки майнового стану громадянина 1 000 гривень. А от найбільший апетит мав начальник відділу Держземагентства - за сприяння у передачі в оренду земельної ділянки вимагав 14 тисяч доларів США.

У ході розслідувань винуватці відшкодували 96% збитків.

"За принципової позиції прокурорів під час апеляційного оскарження вироку до реальної міри покарання апеляційним судом області засуджено осіб у двох кримінальних провадженнях, які одержали хабарі на суми від 4 тисяч до 15 тисяч гривень",- каже прокурор області Олег Синишин.

Також посилено протидію корупції адміністративно-правовими засобами: упродовж цьогорічних шести місяців вже складено і направлено до суду 69 протоколів.

"За результатами їх судового розгляду до відповідальності притягнуто 58 корупціонерів,- уточняє пан Олег,- 4 державних службовці (з них 2 - голови РДА), 4 депутати місцевих рад, 37 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 2 працівників кримінально-виконавчої служби та 11 посадовців юридичних осіб публічного права. Винних судом оштрафовано на загальну суму 22 тис. Гривень".

Більше новин про життя Хмельниччини і роботу правоохоронців читайте на khm.depo.ua.