На Хмельниччині представники Феміди відвоювали інтелектуальні права художниці

Апеляційний суд Хмельницької області двічі ставав на захист прав інтелектуальної власності Мар'яни Копилової і на її користь стягнув компенсацію в 64 тисячі гривень

Апеляційний суд Хмельницької області двічі ставав на захист прав інтелектуальної власності відомої художниці, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

В одній справі він стягнув з місцевого підприємця на користь позивачки 32 тис. грн компенсації за продаж блокнотів і зошитів із зображенням її картин "Корова на Марсе" і "Город спит". В іншій справі - таку ж суму з господарського товариства, яке володіє магазином канцтоварів, де продавались блокноти і зошити із зображенням картин "Город спит" і "Созерцатель".

Відповідно до закону, автором вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору. Авторське право виникає з моменту створення твору і не потребує ніякого спеціального оформлення. Проте за бажанням автор може у будь-який час протягом строку охорони авторського права зареєструвати його у відповідних державних реєстрах.

Використовувати твір можна лише за згодою автора. Відповідачі у згаданих справах здійснили продаж товарів із зображеннями авторства Мар'яни Копилової без її згоди, відтак порушили її права.

Нагадаємо, навесні Верховна Рада дозволила змінити законодавство щодо інтелектуальної власності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький