ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині почалося "полювання" на продавців червонокнижних рослин

Правоохоронці розпочали заходи з виявлення та притягнення до відповідальності реалізаторів пролісків та інших первоцвітів

Depo.
13 лютого 2018 17:17
ФОТО: depo.ua

З 12 лютого по 30 квітня на теренах Хмельницької області проводяться профілактичні заходи щодо попередження та припинення правопорушень, пов'язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, передає Depo.Хмельницький.

Непоправних втрат завдає масовий збір первоцвітів підсніжника, конвалії, проліска, цикламена, крокусу: вони повністю можуть зникнути. Цінні первоцвіти занесені до Червоної книги України і будь який їх збір чи пошкодження суворо забороняються. Проте цю заборону ігнорують відкрито і нахабно. Ділки, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що, добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків змоги бачити цю красу в майбутньому.

"За таке порушення їх очікує адміністративна відповідальність у виді штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88 ч1, 90, 159,160 та 164 Кодексу України про адміністративне порушення. Штраф за зривання первоцвітів від 51 до 117 грн. До того ж за кожну незаконно зірвану рослину слід ще доплатити". - застерігають копи та закликають всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до державної операції "Первоцвіт-2018", проявити екологічну свідомість не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи.

Нагадаємо, подібні заходи проводяться в області щороку.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook