UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині почали вирощувати дугласію зелену (ФОТО)

В Славутському лісництві висадили 3,5 тисячі однорічних сіянців "американської гості"

На Хмельниччині почали вирощувати дуглас…

Славутський лісгосп почав вирощувати дугласію зелену, що походить з Північної Америки, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби "Хмельницьклісу".

Закупили 3,5 тисячі однорічних сіянців у ДП "Вигодське лісове господарство" Івано-Франківського ОУЛМГ, яке має досвід вирощування дугласії.

Висадили дугласію зелену на площі два гектари за схемою: ряд дугласії, два ряди модрини європейської, яка допоможе кращому росту головної породи.

Три різновиди дугласії - зелена, сиза та блакитна, представлені в різних кліматичних умовах України, здебільшого в лісовій, лісостеповій зонах, Передкарпатті та в Карпатах, переважно в ботанічних садах, дендропарках та, зрідка, розсадниках. Вона скрізь добре акліматизувалася.

Дугласія невибаглива до грунтів як на батьківщині, так і в Україні, до 10-15 років росте на рівні сосни звичайної, потім набирає сили і обганяє її щорічним приростом у висоту, за сприятливих умов зволоження - навіть удвічі, накопичуючи чималий запас деревини. Досягає на батьківщині висоти 60-120 м та діаметра 6-8 м. Висота сучасних лісів сягає 40-60 м, товщина стовбура – 1-2 метри.

Деревина міцніша за соснову та трохи м"якша за модринову, при розпилюванні червоніє на повітрі, нагадуючи деревину кедра сибірського чи зникаючого кедра європейського. Її використовують у будівництві, виробництві шпал для залізниць, огорож, у виготовленні меблів та облицювальних матеріалів.

На противагу сосні звичайній дугласія легко пересаджується навіть у віці до 15-20 років, зменшуючи приріст на перші два роки, доки не виростуть нові корінці.

Враховуючи всі плюси й переваги дугласії перед іншими породами, її будуть вводити в культуру на Хмельниччині.

Нагадаємо, цієї осені в області планують заліснити 90 гектарів зрубів та доповнити 140 гектарів лісових культур.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme