ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині підприємства "зговорилися" і занизили закупівельну ціну молока

Антиконкурентні дії у цьому побачили в Антимонопольному комітеті і наклали штрафи
Depo.
17 березня 2016 12:51
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині підприємства "зговорилися" і занизили закупівельну ціну молока
На Хмельниччині підприємства "зговорилися" і занизили закупівельну ціну молока

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП КФ "Прометей" за антиконкурентні узгодженні дії, повідомляє Depo.Хмельницький.

Загалом на 36,828 тис. грн оштрафовано за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки кілька філій – "Славутський маслоробний комбінат", ТОВ "Рихальський завод сухого молока", ТОВ "Бімол", ПП "Бісквіто-Мілк".

"Будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні, - коментує ситуацію голова Відділення Віталій Олуйко. – Молокопереробні підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення на території Славутського району. Схожі дії суб’єктів господарювання були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції”.

Ці підприємства, заготовляючи молоко у Славутському районі, у травні-червні 2015 року одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 2,50 грн. за 1 кг молока базової жирності.

Проте об’єктивних причин для одночасного встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні не було.

Всі відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації покупцям.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та