На Хмельниччині перебувають представниками ОБСЄ в Україні

Головно іноземці цікавляться соціальним захистом бійців АТО, економічною ситуацією в області та життям нацменшин

Depo.
12 жовтня 2017 17:04
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині перебувають представниками ОБСЄ в Україні

Голова обласної ради Михайло Загородний зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у складі керівника групи спостерігачів Оріанно Мікалетті (Італія) та спостерігача Рюне Кастберг (Норвегія), повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту облради.

Метою відвідин спостерігачами Хмельниччини є зосередження уваги на соціальному захисті учасників антитерористичної операції, вимушених переселенців, питанні мобілізації та демобілізації, проведенні реформ в області тощо.

Цікавилися іноземці й ситуацією в економіці краю, щодо кількості безробітних громадян, наявності нацменшин, та суспільною ситуацією на Хмельниччині загалом.

Водночас, іноземці порушили перед очільником питання щодо настроїв населення та нацменшин у зв'язку з прийняттям нового Закону України "Про освіту".

Як зазначив Михайло Загородний, в області приділяється максимальна увага учасникам антитерористичної операції та переселенцям зі східних областей - виділяється матеріальна допомога, створюються умови для проведення лікування та реабілітації, надається підтримка з проживанням та працевлаштуванням, надаються юридичні консультації.

Щодо прийняття нового Закону "Про освіту", голова облради повідомив спостерігачів про відсутність фактів невдоволення мовної сторони освіти, як це можна побачити в інших областях. На його переконання, мовою освітнього процесу має бути державна мова, учні і студенти національних меншин і корінних народів матимуть право на навчання рідною мовою. Але кожен громадянин України повинен вивчити і знати державну мову обов'язково. Це для дітей створює рівні можливості для реалізації у майбутньому.

Поінформували й представників ОБСЄ про процеси децентралізації на Хмельниччині.

Нагадаємо, цьогоріч представники місії ОБСЄ дослідили діяльність регіонального штабу при ГУ ДСНС області з питань соціального забезпечення переселенців із зони АТО і Криму.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері