ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині пенсіонери не живуть, а виживають на свою пенсію

Не дивлячись на те, що розмір мінімальної пенсії збільшили, додаткові кілька десятків гривень ніяк не вплинуть на скрутну ситуацію
Depo.
8 жовтня 2015 14:35
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині пенсіонери не живуть, а виживають на свою пенсію
На Хмельниччині пенсіонери не живуть, а виживають на свою пенсію

Ситуація на Хмельниччині, як і у всій державі, невтішна, пише Depo.Хмельницький.

З огляду на те, що країна впевнено тримає курс на децентралізацію, суть якої - надати якомога більшу фінансову самостійність громадам на місцях, стає іще страшніше. Адже як зможе утримувати своїх пенсіонерів громада із десятка сіл і селищ, якщо тепер навіть області не під силу це зробити?

Нині на Хмельниччині налічується майже 1,3 мільйона населення, лише половина з якого - працездатного віку, тобто такого, що може робити внески до Пенсійного фонду.

А вони мають забезпечити майже 417 тисяч пенсіонерів. Це непросте завдання, бо співвідношення працюючих та пенсіонерів на Хмельниччині є критичним.

У той час, коли в сучасному світі існує економічний стандарт, коли п'ятеро робітників забезпечують одного пенсіонера, в області пенсіонерів на 44,3 тисячі більше за тих, хто відраховує на них гроші. Тобто на 10 робітників - 11 пенсіонерів. Лише два міста - Хмельницький та Нетішин - мають фінансову можливість виплачувати пенсію власними коштами. Решта регіонів не є фінансово самодостатніми.

Але й це ще не все. За даними статистики, із майже 652 тисяч мешканців краю працездатного віку лише 372 тисячі, тобто трохи більше половини, були застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Решта не здійснює жодних відрахувань.

Це означає, що сьогодні вони жодним чином не допомагають утриманню пенсіонерів. Але завтра самі ж опиняться у скрутній ситуації, бо фактично втратять право на будь-яку державну страхову виплату.

Ця бомба сповільненої дії вже відраховує свій час.

Більше про пенсії - на khm.depo.ua.