UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині орудують "чорні археологи"

Невідомі особи, озброївшись металошукачами, грабують пам'ятки та об'єкти археології, руйнуючи археологічний культурний шар давніх поселень, городищ, курганів, не маючи на це жодних дозвільних документів

На Хмельниччині орудують "чорні археолог…

Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації, передає Depo.Хмельницький.

На думку фахівців, сприяє "роботі" "чорних археологів" також і те, що маючи підписані з органом охорони культурної спадщини охоронні договори, органи місцевого самоврядування неналежно охороняють археологічні об'єкти, допускаючи грабіжників до їх руйнувань.

"Яскравий приклад - грабіжницькі розкопки-руйнування невідомими особами поселення трипільської культури, ІV-III тис. до н.е. - пам'ятки археології місцевого значення на північно-західній околиці села Сокіл Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Відповідно укладеного між Відділом охорони пам'яток історії та культури у Хмельницькій області з Сокільською сільською радою охоронного договору на вище зазначену пам'ятку археології Сокільська сільська рада, як користувач, несе відповідальність за рухоме та нерухоме майно, що належить до зазначеної пам'ятки та зобов'язувалася охороняти пам'ятку, але проігнорувала умови охоронного договору. Проаналізувавши грабіжницькі ями-розкопи (більше 20 ям) спеціалісти пам'яткоохоронних органів зробили висновки, що грабувалася пам'ятка археології протягом тривалого періоду, при цьому місцеві жителі села Сокіл могли бачити грабіжників", - констатують в ОДА.

Станом на сьогодні зазначеним порушенням у селі Сокіл Кам'янець-Подільського району займаються правоохоронні органи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про "роботу" чорних археологів на місці стародавнього трипільського поселення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme