На Хмельниччині орендар платив за землю у 18 разів менше

Договір на оренду у підприємця на 40 років
Depo.
4 листопада 2016 16:41
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині орендар платив за землю у 18 разів менше
На Хмельниччині орендар платив за землю у 18 разів менше

За втручання прокуратури місцевий бюджет отримуватиме у вісімнадцять разів більше коштів від орендаря землі, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту відомства.

Ярмолинецький суд задовільнив позов прокуратури про внесення змін до договору оренди 100 гектарів земель державної власності, розташованих на території Тарасівської сільської ради. 

"У 2005 році між райдержадміністрацією та одним із громадян укладено договір оренди зазначеної земельної ділянки строком на 40 років, - каже   заступник керівника Городоцької місцевої прокуратури Ігор Бантюк. - Розмір орендної плати за користування цією землею становив 5000 гривень у рік та тривалий час не змінювався. Хоча, згідно з Податковим кодексом України, він повинен складати не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тобто близько 94 тисяч гривень." 

Відтак, місцевий бюджет недотримував значну суму коштів. І, незважаючи на звернення відділу Держгеокадастру у Ярмолинецькому районі з пропозицією привести договір оренди землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати та врегулювати вказане питання у добровільному порядку, орендар ці пропозиції проігнорував. 

Тому прокуратура звернулася до суду з позовними вимогами, на задоволення яких судом вирішено внести зміни до договору оренди та у вісімнадцять разів збільшити річну плату за користування землею. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт