На Хмельниччині орендар платив державі за землю у 20 разів менше, ніж мав би

Суд відібрав у подолянина більше 12 гектарів землі
Depo.
17 червня 2016 10:37
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині орендар платив державі за землю у 20 разів менше, ніж мав би
На Хмельниччині орендар платив державі за землю у 20 разів менше, ніж мав би

Орендар платив за її користування набагато менше, ніж вона коштує, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу облпрокуратури.

Волочиський районний суд визнав недійсним договір оренди земельної ділянки та повернув її державі. Як зазначили в прокуратурі, орендар платив за її користування удвадцятеро менше.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Сергій Стецюк, на підставі договору, укладеного із районною державною адміністрацією десять років тому, 12,5 га земель передано у користування орендареві з порушенням вимог законодавства. Тоді без проведення нормативної грошової оцінки визначили річну орендну плату в сумі 625 гривень.

"Незважаючи на те, що РДА звертала увагу орендаря на необхідність проведення нормативної грошової оцінки землі та приведення орендної плати у відповідність до вимог закону в розмірі не менше 3% від цієї оцінки, користувач ділянки проігнорував зазначене", - зазначили у прес-службі прокуратури.

Правоохоронці додають, що натепер нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки повинна становити понад 400 тисяч гривень, відтак орендар мав би сплачувати у місцевий бюджет не менше 12 тисяч гривень в рік.

Оскільки порушено істотні умови договору стосовно розміру орендної плати, суд погодився з доводами прокуратури і прийняв рішення витребувати у відповідача земельну ділянку, розташовану на території Волочиського району.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький