На Хмельниччині оголосили карантин щодо АЧС

Три насаленних пункти Новоушиччини оголосили неблагополучними
Depo.
9 листопада 2016 13:01
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині оголосили карантин щодо АЧС
На Хмельниччині оголосили карантин щодо АЧС

У зв’язку з підтвердженням діагнозу африканської чуми свиней, з метою  посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, недопущення розповсюдження збудника хвороби, в кількох населенних пунктах області оголосили карантин, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облдержадміністрації.

Подію в Новоушицькому районі класифікують як надзвичайну ситуацію природного характеру, пов’язану з окремим випадком екзотичного та особливо небезпечного інфекційного захворювання сільськогосподарських тварин.

Відбулося екстерне засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та комісії з питань надзвичайних ситуацій при Новоушицькій райдержадміністрації.

Відтак оголосили Нову Ушицю та села Філянівка  і Каскада неблагополучними щодо африканської чуми свиней і встановили в них карантин.

На Хмельниччині оголосили карантин щодо АЧС - фото 1

Заодно й визначили керівника з ліквідації надзвичайної ситуації, створили оперативний штаб; встановлти межі епізоотичного осередку та захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше З км).

Окрім того,  визначили зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км, в яку входять 28 населених пунктів Новоушицького району.

В районі затвердили "План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання" та схему інформування; створили шість підрозділів для організації протиепізоотичних заходів в неблагополучних пунктах.

На Хмельниччині оголосили карантин щодо АЧС - фото 2

Наразі місцеві органи влади - райдержадміністрація, райрада та селищна рада, оперативно шукають кошти для проведення необхідних заходів.

Вже розгорнули два пости АЧС на виїзді з Нової Ушиці в напрямку Віньковець та поблизу Іванівки, Новоушицького району. Тут працюють всі відповідні фахівці в цілодобовому режимі чергування.

Нагадаємо, на Хмельниччині знову чума – загинуло 16 свиней на Новоушиччині.

У жовтні цьогоріч у Летичеві зафіксували спалах африканської чуми свиней

Цієї весни серйозний спалах АЧС зафіксували й на Дунаєвеччині.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт