На Хмельниччині обсяг експорту чи не вдвічі перевищує імпорт

За рік експорт в області зріс на третину, імпорт - майже на 8%

Про це повідомили Depo.Хмельницький в облстатуправлінні.

У січні - жовтні 2018 р. обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 507,2 млн дол. США і 375,9 млн дол. Порівняно з минулорічним періодом експорт збільшився на 38,3%, імпорт - на 7,6%.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 129 країн світу. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився за рік на 37,2% та становив 234 млн дол, або 46,1% від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Бельгії, Нідерландів. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Росії, Єгипту, Індонезії, Молдови та Туреччини.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем - жовтнем 2017 р. збільшилась частка зернових культур; залишків і відходів харчової промисловості; їстівних плодів та горіхів. Натомість зменшилась частка молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду; насіння і плодів олійних рослин; електричних машин; жирів та олій тваринного або рослинного походження;механічних машин; чорних металів; пластмас, полімерних матеріалів; приладів та апаратів оптичних, фотографічних.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня - жовтня 2017 р. на 1,1% та становив 194,8 млн дол, або 51,8% від загального обсягу.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії, Бельгії. Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Росії, Саудівської Аравії, Білорусі, Туреччини, Італії.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка продуктів неорганічної хімії; механічних машин; пластмас, полімернихматеріалів; добрив;засобів наземного транспорту, крім залізничного. Зменшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; м'яса та їстівних субпродуктів; електричнихмашин;іграшок; зернових культур.

Нагадаємо, на Хмельниччині імпортери перерахували більше трьох млрд грн до бюджету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький