ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині ніяк не розберуться з децентралізацією

Найболючіше і найактуальніше – перевезення пільговиків, яке не можуть забезпечити в області
Depo.
18 лютого 2016 10:40
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині ніяк не розберуться з децентралізацією
На Хмельниччині ніяк не розберуться з децентралізацією

Цьогоріч компенсація перевізникам за проїзд пільгових категорій громадян в громадському транспорті лягла на плечі місцевих бюджетів. Вже другий місяць поспіль намагаються осилити нову статтю видатків, повідомляє Depo.Хмельницький.

З початку року, як гласить Бюджетний кодекс, "органи місцевого самоврядування області відповідно до чинного законодавства приймаються рішення про виділення коштів з місцевих бюджетів для компенсації пільгового перевезення окремих категорій громадян".

Місцеві бюджети Хмельниччини далеко не на всіх територіях змогли знайти ці кошти, але облдержадміністрація все ж намагається вплинути на процес.

Загалом, на сьогодні лише у 7 районах та в 5 містах обласного значення (на суму 29,6 млн. гривень) затверджено кошти на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян перевізникам.

Планується затвердити кошти на відшкодування втрат перевізникам у 8 районах (Білогірському, Волочиському, Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Красилівському, Новоушицькому, Полонському, Теофіпольському) та м. Старокостянтинові на суму 5,7 млн. грн., а також у Деражнянському та Ізяславському районах.

Хмельницький район на І квартал також передбачив 0,9 млн. гривень.

На сесіях районних рад у Чемеровецькому та Ярмолинецькому районах лише планується розглянути програми щодо надання адресної грошової допомоги пільговикам.

Всього в області укладено 78 договорів з перевізниками, які здійснюють пільгові перевезення окремих категорій громадян. Не укладені договори у Білогірському, Городоцькому, Ізяславському, Кам’янець-Подільському, Красилівському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Чемеровецькому, Ярмолинецькому районах та м.Хмельницькому.

Як звітують в облдержадміністрації на офіційному сайті, проведено майже сотню зустрічей з представниками громадських організацій, громадських об’єднань автоперевізників, щодо врегулювання перевезення пільговиків до вирішення питання про виділення субвенції з державного бюджету України на ці цілі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та