На Хмельниччині незаконно приватизували кар'єрів на 3,5 мільйони гривень

Із держвласності вибули таким чином 12 гектарів земель промисловості
Depo.
17 серпня 2016 15:50
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині незаконно приватизували кар
На Хмельниччині незаконно приватизували кар'єрів на 3,5 мільйони гривень

На Дунаєвеччині незаконно приватизовано землі кар’єрів вартістю 3,5 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

Декілька років тому службові особи Держкомзему і райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах 6 осіб, підробили офіційні документи про нібито перебування земельних ділянок у складі земель сільськогосподарського призначення. І підставі цих документів, передали землі безоплатно у приватну власність людям по 2 га кожному.

"Посадовці достовірно знали, що землі мають промислове призначення, на них розміщені недіючі кар’єри з видобування каменю та піску. А відтак за законом землі промисловості не підлягають приватизації, вони можуть передаватися в користування лише на орендних умовах при сплаті відповідної плати до місцевого бюджету, - інформують в прес-службі обласної прокуратури. - Більше того, кам’яниста поверхня фактично унеможливлює використання землі для сільгоспробіт. А це свідчить про відсутність намірів у громадян вирощувати на них сільськогосподарську продукцію."

Як результат - із державної власності незаконно вибули 12 га земель промисловості орієнтовною нормативною грошовою оцінкою близько 3,5 млн гривень.

За фактом зловживання службовими особами Держкомзему і РДА службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 і ч.2 ст. 366 КК України.

Досудове розслідування доручено органам поліції.

Одночасно правооохоронці вирішують питання про повернення державі цих земель.

Нагадаємо, в Дунаєвецькому районі також "прихватизували" шість гектарів водоймищ

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький