На Хмельниччині не вистачає більш як 20% сімейних лікарів

В області працює 30 центрів первинної медико-санітарної допомоги

Про це йшлося на колегії облдержадміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький.

Мережу центрів первинної медико-санітарної допомоги представляють 30 закладів, з них 20 - районних, 6 - міських і 4 - селищ­них. У структурі всіх центрів функціонує 242 лікарських амбулаторії, з них 38 у містах та 205 у районах, у тому числі безпосередньо в сільській місцевос­ті - 153. Цього року відкрили 4 міських амбулаторії: 2 - у Нетішині та по одній в Славуті та Кам'янці-Подільському. У листопаді створили Гуменецький сільський ЦПМСД.

На первинному рівні працюють 895 лікарів, з них 57% сімейних лікарів, 17% дільничних педіатрів, майже 10% дільничних терапевтів та 53 інтерни.

Утримується в області дефіцит сімейних лікарів - укомплектовано 79% штатних посад.

Найнижчі показники укомплектованості (менше 70%) у Волочиському, Біло­гірському, Віньковецькому, Хмельницькому районних ЦПМСД, Меджибізь­кому, Наркевиць­кому селищних, найвищі - у Кам'янець-Подільському місь­кому, Славутсько­му, Полонському районних, Хмельницькому міському № 2 ЦПМСД.

20 амбулаторій взагалі не мають основного працівника: 3 - у Шепе­тівському та по 2 - у Деражнянському, Ізяславському, Красилівському, Ста­рокостянтинівському і Теофіпольському районних ЦПМСД.

За основними показниками діяльності закладів первинного рівня най­кращі показники у Хмельницькому № 1 та 2, Кам'янець-Подільському місь­ких, Ярмолинецькому районному ЦПМСД, найгірші - у Чорноострів­ському, Меджибізькому та Наркевицькому селищних, Волочиському район­ному, Нетішинському міському ЦПМСД.

Нагадаємо, на Хмельниччині за майже 185 млн грн будують 27 сільських амбулаторій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький