ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одна з національних пам'яток Хмельниччини загрожує життю людей (ФОТО)

Посадовці ознайомились зі станом Палацу Сангушків, якому він опинився на сьогодні

Depo.
14 червня 2018 12:13
ФОТО: depo.ua

Повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією управління культури ХОДА, фахівці якого провели візуальне обстеження пам'ятки.

В Ізяславі пам'ятка архітектури "Садиба Сангушків" опинилась в аварійній ситуації: дворик з аркадами, який є складовою частиною архітектурного комплексу, мають загрозливий вигляд і небезпечні для оточуючих.

"Пам'ятка, в наслідок повної відсутності даху та водовідвідних заходів, має значні руйнування огороджувальних та несучих конструкцій. Наявні масові обвали склепінь та поверхових перекриттів, руйнуються несучі простінки, а в стінах та фундаментах до 15 см тріщини, - розповідають посадовці. - Деякі стіни мають відхилення від вертикальної площини до 40 см, проходить процес неконтрольованої руйнації фундаментів, розлісування цегли та тиньку фасадів."

До того ж, як встановили під час обстеження, на території всієї садиби немає попереджувальних написів про небезпеку життю та здоров'ю громадян.

"Садиба перебуває в надзвичайно загрозливому стані, в першу чергу потрібно провести ряд протиаварійних робіт з подальшою консервацією чи реставрацією," - кажуть фахівці.

Нагадуємо, щоб врятувати пам'ятку архітектури останніми десятиліттями не зроблено нічого. Вкотре на сполох забили представники місцевої громадської організації "Товариство культурної спадщини "Заслав'є", створеної торік. Згуртувалися небайдужі містяни та фактично самотужки нині опікуються долею пам'ятки.

Колись тут влаштовували ошатні бали, на які з'їжджалася вельми шановані люди ХVIII століття. Одним із гостей неодноразово був останній король Речі Посполитої Станіслав Август ІІ Понятовський. Також сюди приїздили й два імператори - російський Петро І та австрійський Йосиф ІІ. З часом палац став складом та військовою частиною. Нині унікальна пам'ятка руйнується.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook